Bezpieczny Internet dla firm: jak o niego zadbać? | Biznes Netia
Menu główne

Bezpieczny Internet dla firm: jak o niego zadbać?

12 września 2022, Autor: Anita Pawelec, Kierownik Produktu - Netia S.A.
Szukanie oszczędności w firmie to nie oznaka kłopotów finansowych. Każdy biznes, nawet ten odnoszący sukcesy, powinien nieustannie optymalizować procesy i uważnie przyglądać się swoim wydatkom. Koszty można często ograniczyć, nierzadko poprawiając jednocześnie wydajność pracy i wyniki biznesowe. W tym artykule przedstawimy opcje, w jaki sposób szukać oszczędności w firmie oraz wskażemy na kategorie wydatków, które można stosunkowo łatwo zoptymalizować.
 
 
 
   

Zagrożenia dla firmowej sieci

 

Codziennie przeprowadzane są tysiące cyberataków, których cel stanowią już nie tylko jednostki rządowe i instytucje publiczne, ale także mniejsze i większe przedsiębiorstwa. Szacuje się, że do ataku typu ransomware dochodzi co 11 sekund, a wyrządzone przez niego szkody kosztują firmy na całym świecie aż 265 mld dolarów rocznie . Wraz z transformacją cyfrową i podłączaniem coraz większej liczby urządzeń do sieci zagrożenie, ze strony cyberprzestępców, będzie tylko wzrastać.

 

Przedsiębiorcy, aby zminimalizować ryzyko cyberataku, powinni zadbać o wielotorowe zabezpieczenie swojej sieci oraz podłączonych do niej urządzeń i kluczowych systemów. Poza wzięciem pod uwagę rodzaju i parametrów łącza przy wyborze najlepszego Internetu dla firmy, warto więc pomyśleć również o usługach bezpieczeństwa, które zapewnią jego ochronę przed najczęściej występującymi atakami w sieci.

 

Nie tylko cyberataki są w stanie zakłócić działanie firmowej sieci. Mogą to również spowodować awarie łącza internetowego, będące następstwem np. klęsk żywiołowych. Z tego względu firmy, które chcą mieć bezpieczny Internet, powinny zdecydować się na rozwiązania zapewniające ciągłość jego działania nawet w warunkach wystąpienia zdarzeń losowych.

 

Internet symetryczny z usługami bezpieczeństwa od Netii

 

Podstawę ochrony łącza internetowego w firmie powinny stanowić rozwiązania chroniące przed atakami ransomware i DDoS. Warto również postawić na usługi zapewniające bezpieczeństwo poczty elektronicznej, od której rozpoczyna się aż 91% cyberataków (źródło: Cybersecurity Ventures).

 

Netia swoim klientom biznesowym oferuje Internet symetryczny - Netia BDI (Biznesowy Dostęp do Internetu), który można uzupełnić o takie usługi bezpieczeństwa, jak:

 
  • Netia DDoS Protection to usługa, która chroni firmową sieć i serwery przed atakami typu DDoS, monitorując ruch sieciowy i odfiltrowując od niego ten zainfekowany.

  • Netia DNS Shield blokuje dostęp do niebezpiecznych stron WWW, a tym samym zabezpiecza przed zainfekowaniem złośliwym oprogramowaniem.

  • Netia Managed UTM to rozwiązanie, które zapewnia ochronę zasobów sieciowych i korzystających z nich użytkowników przed najpopularniejszymi cyberzagrożeniami.

  • Netia Phishing-On-Demand pozwala sprawdzić odporność pracowników i firmowych systemów zabezpieczeń na cyberzagrożenia poprzez przeprowadzenie kontrolowanego ataku phishingowego.

  • Netia Ochrona Poczty zabezpiecza pocztę elektroniczną dzięki filtrowaniu i blokowaniu szkodliwych wiadomości.
 

Na życzenie klienta Netia, w ramach usługi Netia BDI, może uruchomić dwa niezależne łącza internetowe do jednej lokalizacji (tzw. łącza backup’owe). Pozwoli to zwiększyć poziom bezpieczeństwa, gdyż w przypadku awarii jednego z łączy nastąpi samoczynne przełączenie usługi na drugie, sprawnie działające.

 

Korzyści, jakie zapewnia Internet symetryczny od Netii

 

Netia BDI to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów biznesowych, zapewniające szereg korzyści. Do największych z nich należą:

 
  • Elastyczność – zakres przepustowości od 1 Mb do 100 Gb/s, który można dobrać w zależności od aktualnych potrzeb biznesu.

  • Niezawodność – parametry usługi są gwarantowane umową SLA, dzięki czemu Internet będzie działać sprawnie i szybko. Jeszcze większą niezawodność można zyskać poprzez uruchomienie dwóch niezależnych łączy internetowych do jednej lokalizacji oraz dodanie usług bezpieczeństwa.

  • Komfort użytkowania – Internet symetryczny zapewnia taką samą prędkością wysyłania i pobierania danych, co przekłada się m.in. na brak opóźnień w odbiorze obrazu czy głosu, a tym samym na duży komfort użytkownika podczas pracy w sieci.
 

Jeśli masz pytania dotyczące Internetu i usług bezpieczeństwa od Netii, zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Może Cię również zainteresować...

Wybierz swój język ×