Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 801 801 913
Operatorzy | Biznes Netia
Menu główne
Warto zaufać sprawdzonemu dostawcy
0
największy alternatywny operator w Polsce
0
lat doświadczenia na rynku
0
kilometrów sieci światłowodowej
0
klientów spośród krajowych i zagranicznych
operatorów oraz ISP
Światowy poziom w Polsce

Netia jest operatorem najnowocześniejszej, redundantnej i drugiej co do wielkości w kraju sieci szkieletowej, o długości ok. 20.000 km. Łączy ona sieci metropolitalne o długości 23.000 km w ponad 100 największych miastach Polski oraz zapewnia kilkanaście połączeń międzynarodowych. Sieć Netii to usługi dostępne dla ponad 800 największych biurowców klasy A, od Frankfurtu po każde miasto w Polsce. Usługi transmisji danych Netii zapewniają przepustowość od 2 Mb/s do 100 Gb/s i zwielokrotnienie prędkości przesyłowej.

Realizacja w całej Europie

Wiemy, jak ważne jest zapewnienie najwyższego poziomu usług i wsparcia, dlatego w naszej firmie powołaliśmy odrębną jednostkę obsługującą klientów zagranicznych współpracujących z Netią. Pracownicy tej jednostki zajmują się wszystkimi aspektami współpracy z operatorami, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów i partnerów. Potwierdzeniem jakości świadczonych usług jest uzyskany przez Netię certyfikat zgodności z normami Metro Ethernet Forum (MEF).

Co nas wyróżnia?

Orientacja na Klienta

Dedykowany do obsługi operatorów zespół kompetentnych, doświadczonych opiekunów. Oferta dostosowana do potrzeb Klienta. Całodobowe wsparcie techniczne przez 7 dni w tygodniu.

Infrastruktura techniczna

Posiadamy drugą co do wielkości sieć światłowodów w kraju. Nasza sieć transmisyjna jest jedną z najlepiej zabezpieczonych i „samonaprawiających się” sieci w Polsce. Netia - jako pierwszy operator w kraju - wdrożyła w swojej sieci system DWDM wykorzystujący nowoczesne mechanizmy oparte o GMPLS, które pozwalają na błyskawiczne i automatyczne odtworzenie połączeń w przypadku awarii światłowodu. Dodatkowa zaleta nowego rozwiązania, to możliwość szyfrowania fizycznych łączy klienckich (lambd).

Jakość

Dowodem najwyższej jakości świadczonych przez nas usług są certyfikaty, pozyskane przez Netię: ISO 27001 dotyczące bezpieczeństwa informacji, a także MEF 2.0 Carrier Ethernet za usługę punkt-punkt (E-Line oraz E-Access), który potwierdza pozycję Netii jako wiodącego operatora hurtowego w Polsce. Sprawdź nas: www.mef.net/about-us/members-listing

Skala działania

Zaufało nam już ok. 2000 krajowych i zagranicznych operatorów oraz ISP. Jesteśmy mocni w Polsce, ale także posiadamy punkty wymiany operatorskiej we Frankfurcie (Equinix), Berlinie, Pradze, a także we Lwowie, oferując najlepsze w swojej klasie usługi sieciowe dla Klientów z całego świata.

Wiarygodność i transparentność

Akcje Netii SA są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wchodzą one także w skład prestiżowych indeksów WIG30 i RESPECT oraz indeksów CECE Telecom (CECE TEL) i CECE Infrastructure (CECE INF) na giełdzie wiedeńskiej.

Operatorzy krajowi
Umów kontakt z doradcą
Operatorzy międzynarodowi
Umów kontakt z doradcą

Zapytaj o ofertę
22 35 81 550

Umów kontakt

Wybierz swój język ×