Operatorzy | Biznes Netia
Menu główne

Operatorzy

Kompleksowe rozwiązania dla operatorów

 

Warto zaufać sprawdzonemu dostawcy
0
największy alternatywny operator w Polsce
0
32 lata doświadczenia na rynku
0
50000 kilometrów sieci światłowodowej
0
2000 Klientów spośród krajowych i zagranicznych
Operatorów oraz ISP
Światowy poziom w Polsce

Netia jest operatorem najnowocześniejszej, redundantnej i drugiej co do wielkości w kraju sieci światłowodowej, o długości ok. 50.000 km. Łączy ona sieci metropolitalne o długości 23.000 km w ponad 100 największych miastach Polski oraz zapewnia kilkanaście połączeń międzynarodowych. Sieć Netii to usługi dostępne dla ponad 800 największych biurowców klasy A, od Frankfurtu po każde miasto w Polsce. Usługi transmisji danych Netii zapewniają przepustowość od 2 Mb/s do 100 Gb/s i zwielokrotnienie prędkości przesyłowej.

Realizacja w całej Europie

Wiemy, jak ważne jest zapewnienie najwyższego poziomu usług i wsparcia, dlatego w naszej firmie powołaliśmy odrębną jednostkę obsługującą klientów zagranicznych współpracujących z Netią. Pracownicy tej jednostki zajmują się wszystkimi aspektami współpracy z operatorami, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów i partnerów. 
 

Co nas wyróżnia?

Orientacja na Klienta

Dedykowany do obsługi operatorów zespół kompetentnych, doświadczonych opiekunów. Oferta dostosowana do potrzeb Klienta. Całodobowe wsparcie techniczne przez 7 dni w tygodniu.

Infrastruktura techniczna

Posiadamy drugą co do wielkości sieć światłowodów w kraju. Nasza sieć transmisyjna jest jedną z najlepiej zabezpieczonych i „samonaprawiających się” sieci w Polsce. Netia - jako pierwszy operator w kraju - wdrożyła w swojej sieci system DWDM wykorzystujący nowoczesne mechanizmy oparte o GMPLS, które pozwalają na błyskawiczne i automatyczne odtworzenie połączeń w przypadku awarii światłowodu. Dodatkowa zaleta nowego rozwiązania, to możliwość szyfrowania fizycznych łączy klienckich (lambd).

Skala działania

Zaufało nam już ok. 2000 krajowych i zagranicznych operatorów oraz ISP. Jesteśmy mocni w Polsce, ale także posiadamy punkty wymiany operatorskiej we Frankfurcie (Equinix), Berlinie, Pradze, a także we Lwowie, oferując najlepsze w swojej klasie usługi sieciowe dla Klientów z całego świata.

Stabilne podstawy

Netia to operator z 32 letnim doświadczeniem w usługach transmisji danych z własną siecią szkieletową o długości ponad 40 000 km. Ponad 220 lokalizacji DWDM i 15 węzłów o największej przepływności w technologii CDC-F (Colorless Directionless Contentionless – Flexgrid). Spółka z Grupy kapitałowej Polsat Plus posiadająca 5 profesjonalnych obiektów Data Center z certyfikatem ISO IEC 27001:2017.

 
Dowiedz się więcej!
Zamów kontakt
lub zadzwoń
+22 35 81 550


 

Wybierz swój język ×