Okres pandemii to czas szczególnie trudny w codziennym funkcjonowaniu każdego z nas i w działalności większości firm oraz instytucji. W przypadku osób wymagania wzrastają, kiedy poza pracą zdalną musimy przeorganizować inne czynności związane z funkcjonowaniem gospodarstwa domowego na działania online Wymagania te okazują się naprawdę trudne w przypadku spraw urzędowych, które w większości realizowane są w sposób tradycyjny i przy wizytach osobistych w urzędach.
Według badań firmy Cube Research, realizowanych na zlecenie firm EY i Billennium, aż 54% naszego społeczeństwa napotkało w ostatnim czasie na trudności w załatwieniu swoich codziennych spraw, np. z powodu zamknięcia placówki lub punktu obsługi, długich kolejek, braku możliwości załatwienia sprawy w inny sposób niż podczas fizycznej obecności.
Najczęściej ankietowani wymieniali problemy z dostępem do służby zdrowia, ograniczony dostęp do lekarzy, szpitali, realizacji planowych zabiegów (44%). 23% respondentów skarżyło się na brak możliwości załatwienia swoich spraw w ZUS, gminie, Urzędzie Pracy. Co dziesiąty badany doświadczył problemów z realizacją codziennych zakupów (z powodu kolejek) a 7% respondentów nie mogło skorzystać z usług banków, zakładów kosmetycznych i fryzjerskich itd.
Powyższe trudności sprowokowały zdecydowaną większość – aż 86% naszych ankietowanych do skorzystania w ciągu ostatnich 12 miesięcy ze zdalnych kanałów i narzędzi komunikacji. Używano do tego celu wideokonferencji, infolinii, chatu, portalu obsługi klienta, aplikacji mobilnych. Ich podejście do zdalnej komunikacji, w okresie pandemii, zmieniło się diametralnie. Blisko połowa badanych zdecydowania częściej niż wcześniej załatwiała bieżące formalności w taki właśnie sposób.
Pomimo wcześniejszego korzystania z komunikacji wideo (głównie w pracy i do komunikacji z rodziną i znajomymi), to właśnie czas pandemii zintensyfikował działania respondentów w tym zakresie i do w zupełnie nowych sektorach. Bankowość, edukacja czy sprzedaż internetowa (e-commerce) to branże, w których ok. 30% wszystkich spraw udało się załatwić za pośrednictwem zdalnej komunikacji. Co więcej, doświadczenia klientów były na tyle pozytywne, że ogromna większość (aż 83%!) zadeklarowała chęć korzystania z tego kanału w przyszłości i chętnie poleci takie rozwiązania innym osobom (69% osób polecających).
Powyższe wyniki badań, uzyskane w grupie 530 respondentów, z zachowaniem referencyjnego rozkładu pod kątem płci, wieku, wykształcenia i miejsca zamieszkania, jasno wskazują na potrzebę szerszego wykorzystania narzędzi do zdalnej komunikacji.
Wideokonferencja i wideokolaboracja to obecnie jedne z najczęściej wykorzystywanych w procesach biznesowych rozwiązania. Na rynku polskim i światowym pojawiło się wielu dostawców, umożliwiających zestawianie połączeń wideo, nawet takich, dla których dotychczas te usługi nie były głównym strumieniem przychodów.
Jak w takim razie wybrać usługę wideokonferencji, najbardziej dopasowaną do swoich potrzeb?
Najważniejszy jest oczywiści profil działalności Twojej firmy. W jakim stopniu narzędzie do zdalnej komunikacji ograniczy koszty, usprawni procesy i pozwoli Ci na zwiększenie przychodów firmy? Czy rozwiązanie, które wybierzesz idealnie wpasuje się w aktualne realia rynkowe i będzie odpowiednie dla Twoich Klientów? To kluczowe i zarazem, generalne pytania, które należy sobie zadać, przed wyborem odpowiedniego rozwiązania.
Za nimi pojawią się te bardziej szczegółowe. Czy Twoja firma prowadzi globalny czy lokalny biznes, a jeżeli już działa na tynku lokalnym, to czy obejmuje swoim zasięgiem jedną czy kilka lokalizacji? Czy potrzebujesz bieżącego kontaktu z klientami? Jeżeli tak to czy mają oni szczególne wymagania w zakresie bezpieczeństwa dostępu i przetwarzania informacji? Na koniec, jakie wymagania biznesowe i techniczne, przed implementacją usługi, musisz spełnić?
Na zdecydowaną większość tych pytań odpowiesz samodzielnie, w mniejszej części pomoże Ci się z tym uporać doświadczony dostawca. Podczas spotkania warsztatowego doprecyzuje zakres funkcjonalny usługi i wymagania techniczne.
Jednym z kluczowych rozwiązań na rynku połączeń wideokonferencyjnych jest Netia Video Anywhere - wideokonferencja najwyższej jakości (HD/UHD/4K). Usługa wykorzystująca najnowsze standardy kodowania H264 SVC, dzięki czemu gwarantuje płynność każdej rozmowy biznesowej, nawet przy ograniczonych parametrach łącza dostępowego do Internetu (jakość HD do uzyskania przy przepływności już ok. 700 kb/s
Ewolucja rozwiązań wideokonferencyjnych oraz aktualna sytuacja pandemiczna na świecie i mnogość zastosowań tego kanału komunikacji, zmusiły dostawców do dostarczania bardziej wymagających produktów dla biznesu. Stąd też, wspomniana powyżej usługa wideokonferencji została rozszerzona o silnik do wideokoweryfikacji i cały proces akceptacji dokumentów formalno-prawnych. Tym samym Netia Video Anywhere w wersji Advanced stała się kompletnym narzędziem do komunikacji, sprzedaży online, z pełnym obiegiem dokumentów elektronicznych.
Bez wychodzenia z domu, każdy obywatel naszego kraju mógłby w ten sposób załatwić dowolną sprawę urzędową, nawet tę, wymagającą złożenia podpisu w formie elektronicznej. Dodatkowy moduł w usłudze Netia Video Anywhere, to system Inperly, produkt partnera technologicznego Netii - firmy Billennium, polskiej spółki z wieloletnim doświadczeniem na rynku usług IT dla biznesu. Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu możliwe najwyższego poziomu bezpieczeństwa, we wszystkich kluczowych obszarach działania Twojej firmy.
Wśród kluczowych aspektów, wspierających najwyższy poziom bezpieczeństwa, szczególny nacisk położono na:
Bezpieczeństwo konta użytkownika:
-
Zasady, dotyczące haseł - hasła spełniają określone kryteria złożoności
i są przechowywane w bazie danych w postaci zakodowanej. Dostęp do funkcji aplikacji jest kontrolowany przez odpowiedni system uprawnień. -
Role i uprawnienia użytkowników - Inperly autoryzuje użytkowników na podstawie
ich ról takich, jak: Administrator, Agent, Klient, Zalogowany klient.
Bezpieczeństwo danych:
- Https Encryption - komunikacja pomiędzy aplikacją a użytkownikiem, jak również między modułami, odbywa się za pośrednictwem protokołu HTTPS.
- Audit Trail - aplikacja zapisuje sekwencję zapytań, dzięki czemu pozwala na identyfikację użytkownika i odtworzenie jego działania.
- Row Level Security - wszystkie zapytania do bazy danych są wykonywane w dedykowanym kontekście, dzięki czemu przetwarzanie danych od innej organizacji w ramach systemu Inperly jest niemożliwe.
- Dane są szyfrowane w bazie danych za pomocą udostępnionych mechanizmów przez infrastrukturę platformy Azure.
- Bezpieczne zapory - dzięki zaporze dedykowanej aplikacjom hostowanym na platformie Azure.
- OpenTok WebRTC wykorzystuje AES ze 128-bitowymi kluczami do szyfrowania dźwięku
i obrazu i HMAC-SHA1 do weryfikacji integralności danych.
Dodatkowe bezpieczeństwo danych zapewnia:
- Ograniczenia logowania z wykorzystaniem adresacji IP - platforma Azure zapewnia ograniczenia logowania IP, co oznacza, że jeśli ktoś chce zalogować się do serwera SQL, jego adres IP musi zostać dodany do listy zaufanych adresów.
- DoSGuard Azure - oparty o bazę danych i dzięki temu odporny na zewnętrzne ataki typu DDoS.
- Monitorowanie wykorzystania zasobów systemowych z powiadomieniami obsługiwanymi przez Azure. Proces kopiowania danych skonfigurowany jest zgodnie
z potrzebami klienta, według ustalonego harmonogramu. Operacje są obsługiwane przez zewnętrzną archiwizację danych dla wybranych zasobów klienta (ftp, e-mail itp.). - Replikacja w czasie rzeczywistym - opcjonalna usługa kopii zapasowych Azure, która tworzy pomocnicze kopiowanie danych w innym regionie platformy Azure.
- Regularne testy penetracyjne
Powyższe funkcjonalności i zabezpieczenia jasno obrazują, jak bardzo Netia Video Anywhere, wzbogacona o rozwiązanie Inperly firmy Billennium, wpisuje się w aktualny model funkcjonowania społeczeństwa i ile korzyści może przynieść firmom, które w sposób optymalny kosztowo i technologicznie bezpieczny, będą chciały zapewnić swoim klientom najwyższy poziom świadczonych usług.
Zadbaj również o wysoką jakość wideorozmów w swoim domu i sprawdź ofertę internetu stacjonarnego dla klientów indywidualnych od Netii!
Formularz kontaktowy @Model.TitleTag>
Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą
Formularz kontaktowy @Model.TitleTag>
Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą
Inne formy kontaktu
-
Infolinia dla nowych klientów
(Codziennie 8:00 - 18:00) +48 22 35 81 550 -
Obsługa klienta i wsparcie techniczne
(Dostępne 24/7) 801 801 999
biznes@netia.pl -
Adres korespondencyjny Netia S.A.
skr. pocztowa nr 597
40-950 Katowice S105