Jaki VPN wybrać? Ranking najlepszych VPN | Biznes Netia
Menu główne

Jaki VPN wybrać? Ranking najlepszych VPN

25 listopada 2021, Autor: Anna Bochniak, Kierownik Produktu Netia SA

Samo połączenie z Internetem to dla wielu firm zdecydowanie niewystarczające rozwiązanie. Dopiero praca przy użyciu wirtualnych sieci prywatnych spełnia ich oczekiwania biznesowe pod względem bezpieczeństwa. Zapytania o ranking VPN, wśród klientów biznesowych są bardzo popularne, gdyż znalezienie odpowiedniej usługi tego typu może nie być takie łatwe. Kluczem do znalezienia odpowiedzi na pytanie, jaki VPN wybrać, jest zdefiniowanie potrzeb biznesowych. Zupełnie inne potrzeby mają właściciele niewielkich firm, a inne osoby zarządzające systemem informatycznym w dużych korporacjach. Wybierając odpowiednią usługę, trzeba zwrócić uwagę na co najmniej kilka kluczowych elementów.

 
 
 
   

VPN – który wybrać?

 

To,  jak działa VPN, jest dość skomplikowane pod względem technicznym, jednak każdy jest w stanie zrozumieć schemat pracy wirtualnych sieci prywatnych. W razie potrzeby, specjaliści Netii wyjaśnią wszystkie szczegóły usługi Netia Biznes VPN. Została ona zaprojektowana tak, aby dopasować się do potrzeb zarówno niewielkich firm, jak i dużych podmiotów o różnorodnych wymaganiach. Dla każdej firmy inne elementy oferty mają znaczenie, więc wybór powinien być podjęty po indywidualnej analizie, biorącej pod uwagę potrzeby klienta.

 

Nie wiedząc, jakie VPN-y są dostępne na rynku, można wybrać usługę niegwarantującą dopasowania do potrzeb biznesowych klienta. Może to doprowadzić do radykalnego i niepotrzebnego zwiększenia kosztów IT. Istnieją różne rodzaje VPN, jednak rozwiązanie Netii stawia na elastyczność. To właśnie ono pozwala na odpowiednie dopasowanie usługi np. pod względem samej implementacji, obsługi technicznej sieci VPN, wdrożenia specyficznych rozwiązań czy podłączenia różnej liczby lokalizacji. Specjaliści Netii są w stanie precyzyjnie dopasować zakres usługi i wytłumaczyć, na jaką pomoc techniczną może liczyć klient. Dla firm, w których nie ma rozbudowanego działu IT, kluczowe jest to, by wsparcie techniczne usługodawcy było jak najbardziej rozwinięte. W przeciwnym razie może dojść do wielu problemów, w tym przestojów w działalności firmy.

Kolejną istotną kwestią decydującą o tym, jaki VPN kupić, jest elastyczność w zakresie precyzyjnego dopasowania przepustowości. Jeśli do wirtualnej sieci prywatnej podłącza się wiele lokacji, praktyczne jest, by można było swobodnie konfigurować przepustowość dla każdej z lokalizacji i ją zmieniać, jeśli zajdzie taka potrzeba. To pozwala na zmniejszenie kosztów usługi.

 

VPN top – wybór z najlepszych usług VPN

 

Określenie rankingu VPN nie jest łatwe, gdyż wybór usługodawcy zawsze jest zależny od indywidualnych potrzeb firmy. Jeśli usługodawca, dostarczający rozwiązania VPN, pozwala na dopasowanie zakresu usług do potrzeb klienta, to taki wybór jest optymalnym rozwiązaniem, zarówno dla małych, jak i dużych firm. Zakres usługi, niezbędna przepustowość i szereg innych aspektów mogą zmieniać się wraz z rozwojem firmy lub ograniczaniem jej działalności, dlatego skalowalność jest tak ważnym aspektem przy wyborze oferty VPN dla biznesu.

 

Najlepszy VPN – optymalny wybór

 

Biorąc pod uwagę uwarunkowania rynkowe, najkorzystniejszy będzie wybór elastycznej usługi. Dobry VPN to taki, który można dopasować do działalności firmy, a w razie konieczności wsparty odpowiednią pomocą techniczną usługodawcy. Taka pomoc powinna być zapewniona przez całą dobę. Dla firm, które chcą zminimalizować ryzyko pojawienia się problemów technicznych, ważne jest również to, czy usługodawca zapewnia pełny outsourcing pod względem technicznym. Jest to najważniejsze dla bezproblemowej eksploatacji wirtualnej sieci prywatnej na potrzeby bieżącej działalności firmy.

 

Wybór dostawcy VPN – na co zwracać uwagę?

 

Często pojawiającym się pytaniem jest to,  czy korzystanie z VPN jest legalne. Usługa, taka, jak Netia Biznes VPN, jest w pełni legalna. Mogą z niej bez problemu korzystać firmy działające nawet na międzynarodową skalę. Istotne jest również to, by cała infrastruktura usługodawcy była odpowiednio stabilna. Ma to d duże znaczenie dla zapewnienia ciągłości świadczenia usługi. Problemy z infrastrukturą techniczną po stronie usługodawcy są w stanie sparaliżować pracę całej wirtualnej sieci prywatnej, więc firmy, dla których ciągłość usługi jest kluczowa, powinny bazować na renomowanych dostawcach. Optymalnym rozwiązaniem jest znalezienie usługodawcy, takiego jak Netia, który gwarantuje nieprzerwane działanie usługi, co jest potwierdzone odpowiednimi klauzulami w umowie. Gwarancja SLA Netii pozwala spać spokojnie nawet najbardziej wymagającym klientom biznesowym.

 

Wiodący dostawcy rozwiązań VPN na świecie

 

Na świecie jest wiele firm świadczących usługi VPN. Wśród nich są takie, jak ExpressVPN, CyberGhost czy NordVPN. Usługa Netii niczym jednak nie odstaje od oferty wiodących dostawców VPN na świecie. Poza stabilnością usługi, Netia Biznes VPN zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

 

VPN a rozwiązania alternatywne / substytuty

 

Robiąc analizę porównań protokołów VPN można dojść do wniosku, że dobrą alternatywą do VPN będzie stworzenie sieci WAN. Patrząc jednak na to, jak korzystać z VPN, to rozwiązanie WAN nie wydaje się już tak atrakcyjne. Przewagą wirtualnej sieci prywatnej jest to, że VPN jest o wiele łatwiejsze do wdrożenia. Biorąc pod uwagę, że w usłudze Netia Biznes VPN całość obsługi technicznej leży w gestii serwisu technicznego Netii, to sieć WAN jest interesującą alternatywą tylko dla dużych korporacji, dysponujących własnymi działami technicznymi. Koszty związane z utrzymaniem pracowników nadzorujących prawidłową i stabilną pracę sieci firmowej WAN są na tyle duże, że dla mniejszych podmiotów staje się to nieopłacalne. Jednocześnie najlepszy serwer VPN w zupełności wystarczy, by sprostać wymaganiom niezbyt wymagającej sieci firmowej.

 

Jak optymalizować koszty rozwiązań VPN?

 

Najlepszym sposobem na to, by zoptymalizować koszty VPN, jest zdecydowanie się na usługę z możliwością elastycznego dopasowania się do potrzeb klienta tak, aby nie ponosić kosztów zbyt skomplikowanych rozwiązań niepotrzebnych w danej firmie. Dotyczy to niestandardowych potrzeb, jak i samej przepustowości sieci.

 

Rozwiązania VPN w ofercie Netii

 

Usługa Netia Biznes VPN może być określana, jako najlepszy VPN w Polsce, gdyż jest to najbardziej rozbudowana usługa tego typu, za którą stoi rzetelny zespół techniczny i stabilna infrastruktura. Jest to usługa godna uwagi dla każdej firmy, która na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo danych i stabilny dostęp do wirtualnej sieci prywatnej, a także jest gotowa powierzyć firmie zewnętrznej pełne wsparcie techniczne.

 

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Może Cię również zainteresować...

Wybierz swój język ×