Co to jest chmura internetowa i jak z niej korzystać?
Menu główne

Co to jest chmura internetowa i jak z niej korzystać?

09 listopada 2020, Autor: Netia

Chciałbyś mieć dostęp do swoich danych z każdego miejsca na świecie? Chmura na dane jest rozwiązaniem szytym na miarę Twoich potrzeb! Jesteś właścicielem firmy i przed każdym wyjazdem na urlop zastanawiasz się, czy zgrałeś na dysk przenośny wszystkie niezbędne dokumenty, które mogą okazać się potrzebne, gdy pod Twoją nieobecność w firmie coś zadzieje się ważnego? Chmura sprawi, że komfort, jaki będziesz odczuwał na urlopie wiedząc, że masz wszystko, co niezbędne pod ręką, będzie jeszcze większy. Co to jest chmura obliczeniowa? Jak z niej bezpiecznie korzystać? Skąd czerpać informacje o chmurze? Jak zrobić chmurę? Między innymi tego dowiesz się z poniższego artykułu.

 
 
 
 

Chmura internetowa

 

Chmura danych w sieci to rozwiązanie innowacyjne, które jeszcze kilkanaście lat temu pozostawało wyłącznie w sferze marzeń. Dziś, operatorzy tacy, jak Netia, udostępniają swoim klientom wirtualną przestrzeń, na której mogą przechowywać pliki, dokumenty czy zdjęcia. Jesteś przedsiębiorcą? Sprawdź wyjątkową ofertę, jaką jest Netia Compute. Zastanawiasz się nad tym, jak działa chmura internetowa? W jaki sposób przechowywane są informacje w chmurze? Poniżej znajdziesz wiele cennych wskazówek. Netia Compute to doskonałe rozwiązanie dla biznesu, bowiem otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa plików oraz elastyczny sposób rozliczania.

 

Czym jest chmura?

 

Chmura informatyczna to innowacyjna usługa, która na coraz szerszą skalę jest dostępna zarówno dla podmiotów prywatnych, jak i dla firm. Netia, jako usługodawca, zapewnia w ramach Netia Compute obsługę przechowywania danych na własnych serwerach. Specjaliści z Netii bardzo fachowo, ale i przystępnie wyjaśnią, co to jest chmura obliczeniowa (cloud computing), jakie ma rodzaje i zastosowanie. Chmury internetowe umożliwiają klientom nieograniczony dostęp do plików różnego rodzaju. Kiedyś było tak, że zdjęcia można było oglądać tylko na tym komputerze, na którym zostały zapisane. Teraz, dzięki temu, że przechowywanie w chmurze staje się coraz powszechniejsze, możesz zdjęcia oglądać korzystając z dowolnego urządzenia - nawet wykorzystując w tym celu smartfon. Oprócz wiedzy, co to jest chmura informatyczna, kluczowe jest jednak dobranie właściwego rodzaju chmury i wiedza, w jaki sposób zapisywać pliki. Dalej dowiesz się między innymi, na czym polega przechowywanie danych w chmurze i jakie są rodzaje chmur obliczeniowych.

 

Jak działa chmura?

 

Chmura informatyczna może być porównywana do dysku przenośnego lub do pendriva. Dzięki niej, użytkownik zyskuje zdalny dostęp do swoich plików. Zakładając konto w chmurze, przyziemne problemy takie, jak uszkodzony dysk przenośny z ważnymi dokumentami, przestają mieć znaczenie. Wirtualna chmura pozwala na nieograniczony dostęp do dokumentów z dowolnego miejsca i urządzenia. Użytkownik nie musi przy tym martwić się o bezpieczeństwo danych. Netia jako operator i usługodawca dokłada wszelkich starań, aby serwery, na których są one przechowywane, były odpowiednio zabezpieczone. Chmura IT to zatem całkowicie bezpieczne rozwiązanie.

 

Jakie są rodzaje chmur internetowych?

 

Najprostszy podział zakłada chmury prywatne, publiczne oraz rozwiązania łączące w sobie właściwości chmur prywatnych i publicznych – tzw. chmury hybrydowe. Publiczna chmura w Internecie to miejsce udostępnione przez usługodawcę, współdzielone między klientami, w którym przechowują oni swoje dane.

 

Jak założyć konto w chmurze?

 

Kiedy użytkownik wie już, co to jest chmura komputerowa, aby móc w pełni korzystać z jej możliwości, musi jeszcze wiedzieć jak zrobić chmurę internetową oraz jak do niej wejść. Jako że chmura w Internecie pozwala na zdalny dostęp do plików, to nikogo też nie zdziwi, że założenie konta również odbywa się drogą internetową. Przez sieć, w prosty sposób założysz konto (możesz to zrobić, korzystając ze smartfona lub komputera). Pamięta o zapoznaniu się ze szczegółowymi warunkami umowy, w której określony został między innymi sposób rozliczeń za przechowywanie plików w chmurze.

 

Jak korzystać z chmury?

 

Chmura wirtualna to rozwiązanie, z którego możesz skorzystać z dowolnego miejsca. Zastanawiasz się, gdzie jest chmura w telefonie? Fizycznie jej tam nie ma, tak samo, jak internetowa chmura nie ma swojego miejsca na komputerze. Dane są fizycznie przechowywane na serwerze operatora zewnętrznego i to z jego wytycznymi trzeba się zapoznać, aby wiedzieć, jak stworzyć chmurę. Zatem, co to jest chmura w telefonie? Przeważnie dostęp do plików w chmurze masz dzięki aplikacji, na którą logujesz się przy pomocy hasła i loginu. Jak założyć chmurę w telefonie? Postępuj zgodnie z wytycznymi od usługodawcy.

 

Jak sprawdzić zawartość chmury?

 

Za dostęp do chmury odpowiada firma, u której wykupuje się usługę. Decydując się na takie rozwiązanie z Netii, otrzymujesz dokładne informacje o chmurze internetowej i porady, w jaki sposób stworzyć chmurę i mieć do niej dostęp. Specjaliści z Netii są dostępni i służą pomocą, dlatego w razie jakichkolwiek problemów, czy wątpliwości, wystarczy się z nimi skontaktować. Zazwyczaj, by podejrzeć dane w chmurze informatycznej, konieczna jest specjalna aplikacja. Szybko nauczysz się, jak używać chmury, ale pamiętaj, o bezpieczeństwie. Istotne jest nie tylko to, jak utworzyć konto w chmurze. Ważne, aby nikomu nie udostępniać danych do logowania. Dzięki temu konto w chmurze pozostanie prywatne i bezpieczne.

 

Może Cię również zainteresować...

Zapytaj o Chmurę Netii

Umów kontakt

Wybierz swój język ×