Praca zdalna łatwiejsza niż kiedykolwiek | Biznes Netia
Menu główne

Praca zdalna łatwiejsza niż kiedykolwiek

31 marca 2020, Autor: Paweł Rychcik, Kierownik Zespołu Rozwoju Oferty Telko - Netia S.A

W obecnych czasach biznes stale ewoluuje – zmieniają się już nie tylko procesy oraz cele, które wyznaczamy sobie w odpowiedzi na coraz większe wymagania, które stawia przed nami rynek.   Zwracając uwagę na powyższe – zmienia się też sposób naszej pracy. Stale zwiększająca się dynamika prowadzenia biznesu wymusza na nas wprowadzanie usprawnień, które pozwolą dotrzymać tempa wszystkim zmianom – szczególnie tym nieoczekiwanym, które diametralnie wymuszają na nas zmianę stylu naszej pracy z dnia na dzień. W biznesie coraz silniej dostrzegamy wzmacniający się trend pracy zdalnej: w dobie rozszerzających się rynków oraz często występującej globalnej współpracy ważne jest aby mieć dostęp do zasobów firmy w każdym możliwym miejscu. Zasoby jednak to nie wszystko: efektywna współpraca to także komunikacja z zespołem.

 
 
 
   

Efektywna praca na odległość - jak zacząć?

 

Obecnie coraz częściej wykonujemy elementy pracy zdalnej, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Wiele razy zdarza nam się sprawdzić służbowego maila lub wykonać ważny telefon będąc poza biurem. Warto podkreślić, że są to jedynie elementy dodatkowe naszego działania. Jak zatem radzić sobie w sytuacji, która wymaga od nas pracy poza swoim biurem przez dłuższy czas spowodowanej wyjazdem bądź innymi nieoczekiwanymi zdarzeniami?

 

Warto pamiętać, że dostęp do zasobów firmowych to tylko połowa sukcesu. Funkcjonujące dzisiaj rozwiązania typu cloud oraz zabezpieczenia VPN pozwalają nam uzyskać dostęp do ważnych danych firmowych spoza biura. Dostęp to jednak tylko jedna z wielu składowych naszej pracy.

 

Kolejnym kluczowym czynnikiem jest wzajemna komunikacja, która musi być właściwie zintegrowana aby odwzorowywała warunki pracy stacjonarnej. Biorąc pod uwagę zwiększającą się liczbę procesów, w których uczestniczymy oraz ilość osób, z którymi musimy pozostawać w stałym kontakcie, zwyczajne, pojedyncze połączenia telefoniczne często już nie wystarczają nam do efektywnej komunikacji.

 

W jaki sposób zatem zapewnić sobie pożądane warunki pracy pracując zdalnie? Które z narzędzi umożliwią najbardziej efektywną współpracę?

 

 
 

Rozwiązania dedykowane pracy zdalnej

 

Jak już wcześniej wspominaliśmy dostęp do zasobów firmowych to tylko połowa sukcesu w pracy zdalnej. Znacznie trudniejsze w dzisiejszych czasach jest utrzymywanie zintegrowanej, niezakłóconej  komunikacji, która stanowi trzon naszej współpracy. Poniżej prezentujemy krótki przegląd rozwiązań, które pomogą w bezproblemowy sposób przejść na system pracy zdalnej
baner2uc-(1).jpg

 

 

Netia Unified Communications - pełna integracja

 

Bardzo często pracując zdalnie musimy odbierać połączenia nie tylko od klientów, ale także od różnych osób z naszej firmy, które mogą być niepoinformowane o naszej pracy zdalnej. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji byłby stały dostęp do numeru, którego na co dzień używamy w biurze. W takim przypadku z pomocą przychodzi rozwiązanie Netia Unified Communications, które sprawdza się nie tylko jako wewnętrzny komunikator zastępujący wiadomości e mail ale także pozwala na integrację z numerem telefonu, który znajduje się na naszym biurku.

 

Co to oznacza w praktyce?

 

Dzięki rozwiązaniu Netia Unified Communications zyskujesz możliwość odbierania połączeń przychodzących na numer „biurowy” za pomocą swojego komputera, tabletu lub smartfona –niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Wystarczy, że jesteś połączony z internetem.

 

Oczywiście funkcjonalność ta działa również w odwrotną stronę - korzystając z narzędzia możesz również wykonywać połączenia z poziomu innych urządzeń, cały czas identyfikując się swoim służbowym numerem telefonu.

 

Rozwiązanie zapewnia również możliwość korzystania z wewnętrznego komunikatora, przy pomocy którego możemy przesyłać różnego rodzaju pliki pomiędzy współpracownikami.

 

Dzięki Netia Unified Communications zyskujesz pełną integrację w komunikacji ze swoim zespołem.


 
nvabaner2.jpg

 

Netia Video Anywhere - profesjonalne wideokonferencje dla każdego

 

Spotkania i wspólne dyskusje to kluczowe elementy podejmowania decyzji oraz pracy nad licznymi projektami. To właśnie podczas nich możemy najbardziej efektywnie zderzyć swoje pomysły i zaplanować odpowiednie działania. Co jednak w sytuacji, w której nie możemy spotkać się wspólnie w tej samej lokalizacji? W tym miejscu z pomocą przychodzi usługa Netia Video Anywhere, która zapewnia możliwość organizowania profesjonalnej wideokonferencji w łatwy, intuicyjny sposób

 

Co to oznacza w praktyce?

 

Netia Video Anywhere umożliwia kontakt z Twoimi współpracownikami niezależnie od miejsca, w którym znajdują się członkowie zespołu. W prosty i intuicyjny sposób stworzysz prywatne pokoje konferencyjne obejmujące miejsca dla kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu uczestników. To jednak nie wszystko. Dzięki specjalnej metodzie kompresji audio i wideo (H264 SVC- scalable video coding) wideokonferencje dają efekt złudzenia realnego spotkania, utrzymując wysoką jakość oraz płynność obrazu. Twórcy rozwiązania NVA wzięli również pod uwagę kwestie dostępności różnego rodzaju łączy internetowych w zależności od miejsca, z którego chcemy się połączyć- w tym celu przystosowali rozwiązanie do efektywnego prowadzania wideokonferencji nawet przy mniejszej przepustowości dostępnych łączy (możliwość wideokonferencji HD nawet przy łączu 1Mb/s).

 

To jednak nie wszystko. Funkcjonalność rozwiązania zapewnia również możliwość zdalnego prowadzenia prezentacji poprzez możliwość udostępniania ekranu oraz wysyłania plików do Twoich rozmówców. Kolejną istotną zaletą rozwiązania jest wysoki poziom zabezpieczenia połączeń uzyskany dzięki szyfrowaniu kluczem 256 bitowym i połączeniu z certyfikatem SSL.


teamsbaner2.jpg

 

SIP 4 Teams - synchronizacja projektów

 
 

Zdalna współpraca bardzo często wiąże się z prowadzeniem wielu projektów w jednym czasie, co skutkuje obecnością dużej ilości krążących wśród nas materiałów. Podczas pracy zdalnej niezbędna okazuje się integracja wspólnych działań oraz możliwość jednoczesnej, wspólnej pracy na wielu dokumentach. W takich warunkach idealnie sprawdzi się rozwiązanie SIP 4 Teams, które wspomaga zespoły w integracji pracy.

 

Co to oznacza w praktyce?

 

Dzięki połączeniu dashboardów systemowych MS Teams oraz funkcjonaności kanałów komunikacyjnych dostarczanych przez Netię powstało narzędzie, które umożliwia połączenie adresu e-mail z numerem telefonu zastępując łącza lokalne. Komunikator MS Teams oferuje wiele możliwości synchronizacji pracy zdalnej takich jak: tworzenie dashboardów pracy grupowej, przestrzeń do przechowywania plików danego projektu. Aplikacja zawiera również możliwość synchronizacji wspólnego kalendarza, dzięki czemu plan pracy Twojego zespołu będzie zawsze przejrzysty i spójny. Integracja z rozwiązaniami telekomunikacyjnymi zapewnia możliwość wykonywania połączeń telefonicznych bezpośrednio z aplikacji MS Teams.

 

Rozwiązanie  może być zrealizowane w różnych wariantach usług Microsoft (np. do usługi Office 365).

 

Dodatkowo, dzięki usłudze SIP 4 Teams zyskujesz:

 
 • unikalny produkt oraz dostęp do numeracji z wielu stref w jednym miejscu

 • brak opłat za połączenia pomiędzy wszystkimi klientami Netii, mającymi usługi świadczone z platformy IntegralNet

 • brak opłat za połączenia wewnątrz firmy

 

 

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Polecane treści:

Wybierz swój język ×