Ile kosztują wideorozmowy internetowe?
Menu główne

Czy wideorozmowy internetowe są płatne?

21 lipca 2021, Autor: Paweł Rychcik, Kierownik Zespołu Rozwoju Oferty Telko - Netia S.A

Trudno wyobrazić sobie współczesną komunikację bez rozmów wideo. Dlaczego? Wielu naszych bliskich, znajomych mieszka i pracuje poza granicami kraju, a rozmowa z obrazem wideo pozwala poczuć się tak, jakby byli obok nas. Wideorozmowy mają także ogromne znaczenie w środowisku biznesowym, co jest związane z coraz większą popularnością pracy zdalnej i niescentralizowanych zespołów pracowników, których członkowie pracują w różnych częściach kraju lub świata. Spotkania w postaci wideokonferencji stały się ciekawą alternatywą w wielooddziałowych firmach, ograniczając podróże służbowe. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele narzędzi przeznaczonych do odbywania rozmów z dołączonym obrazem. Zastanawiasz się, jaka jest cena połączenia wideo, od czego zależy i czy w ogóle trzeba uiszczać jakiekolwiek opłaty?
 

 
 
 
   

Czy połączenia wideo przez Internet są płatne?

To, czy wideorozmowy są płatne to kwestia indywidualna, uzależniona, między innymi, od rozwiązania, z którego zamierza skorzystać użytkownik. Wybierając komunikatory, działające wyłącznie w warunkach dostępnego Internetu i w ramach sieci Wi-Fi, bardzo możliwe, że połączenie wideo, które wykonasz do użytkownika tego samego narzędzia, będzie darmowe. Oczywiście, nie licząc rachunku, który płacisz dostawcy usług internetowych. Analizując ewentualny koszt połączenia wideo musisz jednak pamiętać, że w sytuacji, w której znajdziesz się poza siecią Wi-Fi, niezbędne będzie wykorzystanie danych mobilnych, co już może generować konkretne koszty, jeśli przekroczysz dostępny limit lub w ogóle go nie posiadasz. Weź to pod uwagę zastanawiając się, czy rozmowy wideo są płatne, zwłaszcza jeśli często jesteś w rozjazdach i w związku z tym nie zawsze w trakcie połączenia masz możliwość skorzystania z Wi-Fi.

 

Ile kosztuje wideorozmowa?

 

W kontekście tego, czy wideorozmowa jest płatna, musisz dodatkowo pamiętać o dwóch kwestiach: ewentualnych kosztach konfiguracji narzędzia oraz cyklicznych opłatach za użytkowanie danej aplikacji lub programu do komunikacji wideo. Co to oznacza w praktyce? Wiele zależy od wybranego komunikatora. Część aplikacji i programów do rozmów wideo jest całkowicie darmowa – oznacza to, że za ich zainstalowanie i późniejsze użytkowanie nie są pobierane jakiekolwiek opłaty. Istnieje również duża grupa narzędzi, których używanie wymaga cyklicznego opłacania. W przypadku płatnych aplikacji i programów często spotykanym rozwiązaniem jest proponowanie użytkownikom darmowych wersji narzędzi o ograniczonej funkcjonalności oraz rozszerzonych wersji płatnych. Czasami klienci mają do dyspozycji kilka planów cenowych, różniących się zakresem dostarczanych usług. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem konkretnego narzędzia do komunikacji, umożliwiającego odbywanie wideokonferencji i chcesz wiedzieć, czy wideorozmowy są płatne, już w trakcie podejmowania decyzji sprawdzaj ceny użytkowania rozwiązań, które bierzesz pod uwagę. Jeżeli nie jesteś pewien, czy dana aplikacja lub program ostatecznie przypadnie Ci do gustu i w związku z tym już na etapie instalacji nie chcesz ponosić żadnych kosztów związanych z zakupem produktu, upewnij się, czy nie jest udostępniona jego darmowa lub bezpłatna wersja testowa.

 

Podsumowując: jak przeprowadzić wideorozmowę za darmo? Istnieje wiele narzędzi działających w środowisku internetowym, których użytkowanie nie jest związane z jakimikolwiek kosztami. Zawsze dokładnie sprawdzaj kompleksowy cennik oferowanych usług.

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Polecane treści:

Wybierz swój język ×