Porównanie ofert Internetu dla firm | Biznes Netia
Menu główne

Porównanie ofert Internetu dla firm

13 lipca 2020, Autor: Anna Bochniak, Kierownik Produktu Netia SA
Bezpieczne i szybkie łącze Internetowe o dużej przepustowości jest teraz bardzo istotnym elementem działań biznesowych prawie każdej firmy, ponieważ zależy od niego wiele ważnych aspektów codziennych operacji począwszy od komunikacji wewnętrznej firmy, korzystania z oprogramowania księgowego i kadrowego, rozliczeń z ZUS i US, po kontakty z klientami i przetwarzanie płatności.
 
 
 
 

 

     

Internet dla firm porównanie - na co zwrócić uwagę?

 

Wybierając Internet dla firmy nie należy jednak kierować się wyłącznie ceną i przepustowością łącza. Coraz ważniejsze stają się inne usługi oferowane przez dostawców, związane z bezpieczeństwem przesyłanych danych, niezawodnością i stabilnością połączenia, czy szybkim dostępem do Obsługi Klienta i błyskawiczną reakcją w przypadku pojawienia się problemów.

 

Przepustowość

 

To podstawowy parametr, na który trzeba zwrócić uwagę. Oczywiście każda firma ma inne potrzeby dotyczące przepustowości zależne od charakteru operacji i ilości przesyłanych danych. Dlatego należy wziąć pod uwagę liczbę kanałów komunikacji opartych na dostępie do Internetu, liczbę osób oraz urządzeń, które będą korzystać z tego dostępu, a także potrzeby wynikające z korzystania z usług i/lub aplikacji w chmurze, które mogą wymagać zapewnienia konkretnej minimalnej przepustowości, niezbędnej do ich prawidłowego działania.

 

Internet symetryczny, gwarantowane prędkości wysyłania i pobierania Jeśli firma korzysta z usług i aplikacji, które wymagają dostępu do dobrego i szybkiego Internetu, np. usług/aplikacji w chmurach lub chociażby wideokonferencji, należy pamiętać, że wszystkie te rozwiązania działają dużo lepiej, jeśli prędkość wysyłania i odbierania danych będą takie same, oznacza to jedno - szybki Internet symetryczny.

 

Należy też zwrócić uwagę, czy dostawca Internetu nie ogranicza przepustowości w przypadku określonych typów danych, korzystania z niektórych usług lub w pewnych porach dnia.

 

Bezpieczeństwo

 

Wszyscy, a zwłaszcza firmy, są coraz bardziej świadome potencjalnego wpływu cyberataków na markę, reputację i lojalność klientów, a także niebagatelnych kosztów związanych z właściwym powiadomieniem wszystkich stron, których dane zostały przejęte oraz ewentualnych kar wynikających z naruszenia postanowień rozporządzenia RODO.

 

Z tego względu, podczas podejmowania decyzji o wyborze dostawcy usług Internetowych, należy zwrócić szczególną uwagę na oferowane przez niego rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego też dobrze jest związać się z dostawcą usług, który wykorzystuje wielowarstwowe rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo: począwszy od warstwy sprzętowej, przez firewalle i oprogramowanie antywirusowe po zaawansowane algorytmy szyfrowania przesyłanych danych.

 

Szybka instalacja

 

Większość firmowych dostawców Internetu potrzebuje dosyć długiego czasu na skonfigurowanie połączenia z nową lokalizacją. Z tego względu należy wybrać dostawcę, który nie tylko zapewnia krótki czas przyłączenia do sieci, ale cieszy się dobrą opinią jeśli chodzi o przestrzeganie harmonogramów i zaplanowanych terminów. Dostępność Obsługi Klienta, szybkie rozwiązywanie problemów, umowy SLA Wszystkie rozwiązania techniczne łączy jedno - od czasu do czasu ulegają awarii.

 

Dla sprawnego działania firmy niezbędne jest szybkie odzyskane połączenia ze światem, które zależne jest od dostępności pracowników dostawcy usługi, którzy przyjmą zgłoszenie awarii oraz szybkości usuwania tej awarii.

 

Szukając dostawcy usług internetowych dobrze jest rozejrzeć się za firmą, która oferuje wsparcie techniczne dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodzniu,365 dni w roku, a także umowy SLA (Service Level Agreement) zobowiązujące go do wprowadzenia rozwiązań, które w przypadku Internetu zapewnią nieprzerwany dostęp do tego kanału komunikacji (np. redundantne łącza).

 

Oferta usługi telefonicznej dla firm

 

Z punktu widzenia firmy dobrym rozwiązaniem jest połączenie biznesowych usług internetowych i telefonicznych. Pozwala to nie tylko uzyskać znaczne oszczędności, ale umożliwia uniknięcie niedogodności związanych z wieloma fakturami oraz odrębnymi systemami Obsługi Klienta.

 

Ponieważ, jeśli firma zdecyduje się na zakup różnych usług u jednego dostawcy, nie usłyszy nigdy, że problem leży, na przykład, po stronie dostawcy usług VoIP.

 

Nastawienie na przyszłość

 

Współczesne technologie mają jedną wspólną cechę - niezwykle szybko ewoluują. Dlatego opłaca się współpracować z dostawcą, który nieustannie rozwija swoje usługi i szuka nowych rozwiązań.

 

Jak widać wiedza to potęga. Wiedza na temat tego, na co zwrócić uwagę szukając dostawcy Internetu, może oznaczać różnicę pomiędzy zyskiem a stratą, zdobyciem i zrealizowaniem zlecenia, a karnymi odsetkami.

 

Dlatego generalną zasadą jest szukanie dostawcy, który nie tylko zrozumie potrzeby firmy, zaproponuje najlepsze rozwiązania, ale zapewni elastyczność usług, ponieważ wymagania firmy oraz jej krótko- i długoterminowe cele potrafią zmieniać się wraz z oczekiwaniami jej klientów.

 

Internet dla firm ranking

 

Firmy potrzebujące sprawnych rozwiązań Internetowych powinny przyjrzeć się ofertom dostawców, którzy oferują Internet o dużej przepustowości.

 

Netia

 

Netia oferuje firmom dwie usługi: Internet symetryczny (Netia BDI) oraz asymetryczny (Netia Giganet) Obydwa rozwiązania oparte są na światłowodowej sieci szkieletowej Netii o wysokiej przepustowości, pozwalając Netii oferować firmom niedrogi Internet asymetryczny działający z prędkością 1Gb/s

 

Firma oferuje ponadto wiele usług dodatkowych takich jak ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, usługi zapewniające wielowarstwowe bezpieczeństwo przesyłania danych z rewelacyjnym rozwiązaniem asymetrycznego szyfrowania kluczy, wsparcie IT, a także rozwiązania sieciowe, chmurowe i komunikacyjne. Wszystkie oferowane usługi są elastyczne i skalowane dzięki czemu można dostosować je do potrzeb każdej firmy, nawet w zmieniających się warunkach biznesowych.

 

UPC

 

UPC to firma oferująca wysokie przepustowości w pakietach dostosowanych do potrzeb dużych i średnich firm. Znajdziemy tu ofertę Internetu symetrycznego działającego z prędkością do 10Gb oraz asymetrycznego - prędkość pobierania do 1GB, ochronę przed atakami DDoS oraz usługi telekomunikacyjne.

 

Orange

 

Orange Światłowód to oferta obejmująca ultraszybki dostęp działający z prędkością pobierania 1GB i prędkością wysyłania 300Mb/s, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i zabezpieczenie przed atakami APT oraz rozwiązania chmurowe. Orange zapewnia też doskonałe wsparcie posprzedażowe w przypadku instalacji sprzętu i jego obsługi.

 

Najlepszy Internet dla firm

 

Najlepszy Internet dla firmy to ten, który jest szybki i bezpieczny. Jednak niesłychanie ważne są też usługi dodatkowe oferowane przez dostawcę usługi. Dlatego szukając idealnego dostawcy Internetu, należy po prostu zwrócić się z prośbą ofertę do kilku firm, a następnie porównać przesłane rozwiązania. Tym bardziej, że teraz wiemy już na co zwrócić uwagę i czego szukać.

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Polecane treści:

Wybierz swój język ×