Jak zabezpieczyć telefon przed włamaniem i inwigilacją?
Menu główne

Jak zabezpieczyć telefon przed włamaniem i inwigilacją?

21 grudnia 2020, Autor: Netia

Ciemną stroną postępu technologicznego jest strach przed włamaniem do telefonu, który jest urządzeniem towarzyszącym na co dzień każdemu z nas. Mimo że wiedza na temat tego, jak zabezpieczyć telefon przed wirusami jest ogólnodostępna, wciąż zdarzają się przypadki włamań oraz szpiegowania.

Warto mieć świadomość, że smartfon jest najbardziej narażony na inwigilację, ponieważ obecnie nie służy wyłącznie do prowadzenia rozmów i wysyłania wiadomości, ale również do przechowywania cennych i poufnych danych wrażliwych, zdjęć czy skanów dokumentów. Użytkownicy często pobierają różnorodne aplikacje, nie mając świadomości, że przy okazji ściągają złośliwe oprogramowanie, które pozwala hakerom wykraść informacje. Istnieje jednak szereg sposobów na skuteczne zabezpieczenie telefonu komórkowego przed niepowołanym dostępem. Wiele przydatnych funkcji oferuje w tym zakresie Netia m.in. usługę Bezpieczny Internet.

 
 
 
   

Jak zabezpieczyć telefon przed hakerami? Poznaj sposoby na zapobieganie inwigilacji!

 

Dzięki kilku praktycznym poradom kradzież danych z telefonu przez osoby trzecie będzie niemal niemożliwa. Przed zainfekowanie smartfona niebezpiecznym oprogramowaniem uchronią regularne aktualizacje systemu operacyjnego oraz aplikacji. Niezbędny w tym celu jest specjalny program antywirusowy, który wykryje obecność Trojanów, robaków czy ransomware.

 

Inwigilacja telefonu z Androidem bardzo często odbywa się za pośrednictwem ogólnodostępnych sieci Wi-Fi. Należy więc korzystać z nich rzadko i ostrożnie, ponieważ zazwyczaj nie posiadają wystarczających zabezpieczeń. Ryzyko przychwycenia danych wrażliwych przez hakera w restauracji, na dworcu czy w galerii handlowej jest naprawdę wysokie.

 

Równie ważne jest, aby nie otwierać maili, linków, wyskakujących okien oraz MMS-ów od nieznanych nadawców, którzy wydają się podejrzani. Warto zabezpieczyć swoje foldery na telefonie trudnymi do odgadnięcia hasłami.

 

Inwigilacja telefonu komórkowego – jak zabezpieczyć dane?

 

Niezwykle cenna w dzisiejszych czasach jest wiedza na temat tego, jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą, zgubieniem, a nawet szpiegowaniem. Inwigilacja odbywa się bowiem na wielu poziomach oraz poprzez różnorodne aplikacje i serwisy. Za pomocą smartfona użytkownicy logują się na swoje konta bankowe, w urzędach czy na profilach w social mediach.

 

Skuteczna ochrona danych w telefonie dotyczy przede wszystkim ustawienia blokady ekranu za pomocą trudnego do odgadnięcia kodu liczbowego, wzoru, ciągu liter czy odcisku palca na czytniku linii papilarnych. Warto także ustawić najszybszy możliwy czas automatycznego blokowania ekranu.

 

Skuteczna ochrona danych w telefonie

 

Współczesny biznes mierzy się z zupełnie nowymi, nieznanymi wcześniej wyzwaniami i zagrożeniami. Najczęściej płyną one ze świata wirtualnego, w którym hakerzy stosują coraz bardziej wyrafinowane metody, aby zdobyć lub wykraść cenne dane wrażliwe korporacji czy jednostki administracyjnej. Usługa Netia Endpoint Management pozwala skutecznie zabezpieczyć urządzenia mobilne oraz znajdujące się na nich dane i aplikacje. Działa niezależnie od systemu operacyjnego.

 

Najlepsza ochrona przed hakerami na telefon obejmuje także zainstalowanie sprawdzonego programu antywirusowego oraz przestrzeganie protokołów bezpieczeństwa podczas rootowania swojego urządzenia. W przeciwnym razie niebezpieczne oprogramowanie uzyska dostęp do całej zawartości smartfona.

 

Jak chronić telefon przed inwigilacją?

 

Kradzież smartfona jest skutecznym sposobem na zdobycie cennych informacji, ponieważ hakerzy wiedzą, jak zabezpieczyć telefon przed lokalizacją. Wówczas ryzyko utraty ważnych informacji, plików i zdjęć jest naprawdę wysokie. Właściciel urządzenia powinien więc skorzystać, np. z pakietu Bezpieczny Internet, który oferuje Netia. Chroni on przed końmi trojańskimi, robakami i innymi złośliwymi wirusami.

 

Inwigilacja telefonu to obecnie prawdziwa plaga. Nie zaleca się korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, a także uruchamiania bez potrzeby funkcji Bluetooth. Wystarczy chwila, aby haker wykorzystał okazję i uzyskał dostęp do zawartości telefonu poprzez łączność Bluetooth.

 

Polecane treści:

Wybierz swój język ×