Jak zabezpieczyć telefon przed namierzeniem? | Biznes Netia
Menu główne

Jak zabezpieczyć telefon przed namierzeniem?

19 listopada 2020, Autor: Netia

Szpiegowanie smartfonów nie dotyczy wyłącznie osób na najwyższych szczeblach władzy czy wpływowych przedstawicieli świata biznesu. Przestępcy wykorzystują każdą lukę w systemach zabezpieczających, aby okradać zwykłych użytkowników i zdobywać ich cenne dane wrażliwe. Każdy powinien posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat tego, jak zabezpieczyć telefon przed hakerami i przeprowadzanymi przez nich atakami w cyberprzestrzeni.
 

 
 
 
 

Zabezpieczenie telefonu komórkowego nie może ograniczać się wyłącznie do ochrony przed mechanicznymi uszkodzeniami. Równie ważne jest korzystanie ze specjalnych programów antywirusowych oraz funkcji antykradzieżowych, oferowanych przez wielu dostawców na rynku, w tym Netię.

 

Nowoczesne smartfony posiadają różnorodne funkcje, chroniące przed atakami hakerskimi, np. zabezpieczenie telefonu przed namierzeniem czy zainfekowaniem złośliwym oprogramowaniem. Dzięki tym rozwiązaniom, użytkownik będzie mógł swobodnie korzystać ze swojego urządzenia, bez obawy o utratę danych, zdjęć i innych ważnych plików.

     

Jak zabezpieczyć telefon przed lokalizacją? Poznaj sposoby na jego ochronę

 

Dla skutecznej ochrony zawartości smartfona niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie telefonu z Androidem przed namierzeniem. Dzięki temu haker lub inny potencjalny przestępca nie zdobędzie na temat użytkownika żadnych cennych informacji, np. czy przebywa aktualnie w domu, z kim się kontaktuje, czy skorzystał właśnie z bankomatu i posiada przy sobie dużą ilość gotówki. Wiele osób jest nieświadomych, że zagrożenie czeka tuż za rogiem, więc warto wiedzieć, jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą czy inwigilacją.

 

Skutecznym sposobem na to, jak zabezpieczyć się przed namierzeniem telefonu, jest skorzystanie z narzędzia do kontroli funkcjonowania systemu lokalizacji, które znajduje się w ustawieniach urządzenia. Zablokowanie mechanizmu namierzania sprawi, że użytkownik straci możliwość określenia swojej pozycji na mapach Google czy skorzystania z nawigacji. Wyłączenie funkcji geolokalizacji w smartfonie zabezpieczy właściciela przed niepowołanym zlokalizowaniem przez osoby trzecie.

 

Jak zabezpieczyć telefon przed utratą danych?

 

Często kolejnym krokiem hakera, który namierzył telefon, jest kradzież poufnych danych lub wykorzystanie ich w sposób niezgodny z prawem – jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli chodzi o sprzęty firmowe. Warto więc wyposażyć swoje urządzenie mobilne w skuteczną i niezawodną ochronę. Netia Endpoint Management służy do wykrywania oraz zwalczania zagrożeń, dając dostęp do zasobów przedsiębiorstwa wyłącznie zaufanym urządzeniom. Ich użytkownicy zobowiązani są do przestrzeganie określonych zasad bezpieczeństwa.

 

Jak zablokować telefon przed namierzeniem?

 

Istnieje wiele poradników, mówiących na temat tego, jak zabezpieczyć telefon przed wirusami, lecz wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, że równie ważną kwestią jest zabezpieczenie Androida przed namierzeniem. Hakerzy wykorzystują ten sposób do pozyskiwania cennych informacji na temat właściciela urządzenia.

 

Mechanizmem blokowania lokalizacji można sterować. Jeżeli użytkownik odznaczy odpowiednie opcje w panelu ustawień, system nie będzie wykrywał położenia na podstawie danych z sieci Wi-Fi oraz stacji bazowych. W ten sposób właściciel zachowa pełną kontrolę nad udostępnianiem swojej lokalizacji. Takie zabezpieczenie telefonu stosuje coraz więcej osób świadomych zagrożeń, jakie płyną z cyberprzestrzeni. Hakerzy są bowiem w stanie wykryć oraz wykorzystać każdą lukę w systemie zabezpieczeń.

 

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Polecane treści:

Wybierz swój język ×