Ile kosztuje podłączenie światłowodu i internet światłowodowy?
Menu główne

Ile kosztuje podłączenie światłowodu i internet światłowodowy?

14 kwietnia 2021, Autor: Anna Bochniak, Kierownik Produktu Netia SA

Powstało już wiele publikacji oraz artykułów naukowych na temat tego, co to jest światłowód oraz czy warto korzystać z Internetu światłowodowego. Ta nowoczesna technologia podbija rynek usług telekomunikacyjnych na całym świecie i przypadła do gustu wielu użytkownikom. Nic w tym dziwnego. Gwarantuje stabilność działania oraz ogromną prędkość transferu danych. Można z niego korzystać bez względu na panujące warunki pogodowe. Burza czy silny wiatr nie zakłócą sygnału.Ceny za Internet światłowodowy systematycznie spadają, stając się coraz bardziej przystępne oraz atrakcyjne, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Netia posiada w swojej ofercie pakiet ultraszybkiego Internetu światłowodowego już od 60 zł miesięcznie za 600 Mb/s. Dostępny jest także światłowód z prędkością nawet do 1 Gb/s.

 
 
 
   

Jaka jest cena kabla światłowodowego?

 

Ceny kabli światłowodowych zależą przede wszystkim od ich rodzaju. Wyróżnia się przewody szklane i plastikowe, a także przewody o szklanym rdzeniu oraz plastikowym płaszczu. Można spotkać dwa rodzaje światłowodu - jednomodowy oraz wielomodowy. Różnią się między sobą wielkością oraz ilością przesyłanych wiązek światła. Za najbardziej uniwersalne oraz łatwe w instalacji uważa się kable wielomodowe. Zapewniają wysoką przepustowość danych oraz doskonałą płynność sygnału. Materiały, z których wytwarza się światłowód, to w głównej mierze włókna szklane oraz syntetyczne. Od ich jakości oraz wytrzymałości zależy, jak długo trwałe będą kable światłowodowe. Cennik tych produktów ustalany jest przez producentów w sposób indywidualny.

 

Ile kosztuje podłączenie światłowodu?

 

Choć istnieje wiele poradników na temat tego, jak samemu podłączyć światłowód, zaleca się, aby skorzystać z usług profesjonalnych i wykwalifikowanych instalatorów. Odpowiednio wykonana instalacja zapewni wysokiej jakości, nieprzerwany sygnał oraz odpowiednio dużą prędkość transmisji danych. Sam koszt podłączenia światłowodu do domu jednorodzinnego jest różny i waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za jeden metr długości światłowodu. Mierzy się go od granicy działki do gniazdka klienta. Na cenę montażu wpływa również zakres prac koniecznych do doprowadzenia kabla do nieruchomości. Koszt przyłącza światłowodowego może więc być naprawdę wysoki, lecz jest to niezwykle opłacalna inwestycja.

 

Internet światłowodowy – cena za usługę światłowodową

 

Na ceny Internetu światłowodowego wpływa m.in. sposób podłączenia przewodu. Dużo prostszym i szybszym rozwiązaniem jest poprowadzenie kabla napowietrznie, czyli ze słupa ulicznego bezpośrednio do mieszkania. Bardziej kosztowną inwestycją jest natomiast doprowadzenie światłowodu do posesji po ziemią. Wówczas konieczne może stać się rozkopanie ulicy, podwórka albo ogródka. Należy pamiętać, że całkowity koszt instalacji światłowodu ponosi klient.

Specjaliści od Netii doradzą, jaki modem do światłowodu wybrać, aby zapewnić swoim domownikom lub pracownikom doskonały i niezawodny sygnał. W ofercie operatora znajduje się Internet światłowodowy osiągający prędkość nawet do 1 Gb/s.

 

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Polecane treści:

Wybierz swój język ×