Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 801 801 913
Jak odblokować i zablokować program w firewall?
Menu główne

Jak zablokować i odblokować program w firewall

18 stycznia 2021, Autor: Netia

Ataki hakerskie i złośliwe oprogramowanie, które różnymi metodami próbuje się dostać do naszych systemów operacyjnych to rzeczywistość, z którą każdego dnia muszą się mierzyć zarówno firmy, jak i użytkownicy prywatni. Przeciętny użytkownik sieci internetowej nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak często jest narażony na ataki ze strony złośliwego oprogramowania

 

 
   

Jak zablokować i odblokować program w firewall?


Chwila nieuwagi może przynieść poważne konsekwencje - gdy dysk twardy zostanie zainfekowany, nie tak łatwo jest się pozbyć intruza. Na szczęście jest na to rozwiązanie. Czytając dalej, a dowiesz się między innymi, co to jest zapora sieciowa (firewall), jakie ma rodzaje i czy jest potrzebna. Poznasz nie tylko podstawowe informacje na temat oprogramowania zabezpieczającego, ale zrozumiesz dokładnie, na czym polega blokowanie programu w firewall.


Jak zablokować program w firewall?


Analizując, co to jest firewall dowiadujemy się, że zapora sieciowa to niezwykle istotny element systemu chroniącego komputer przed atakami z zewnątrz. Warto jednak konkretnie wiedzieć, jak zablokować program w firewall w systemie Windows. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ma taką możliwość. Blokowanie programu w firewall tylko z pozoru wydaje się skomplikowane. Każdy użytkownik może stworzyć reguły blokowania zgodne z jego potrzebami. Możliwe jest też tworzenie wyjątków - jednak im takich wyjątków będzie więcej, tym mniejsze będzie zabezpieczenie systemu.


Blokowanie programu przez firewall można włączyć z poziomu dostępu do zapory sieciowej. Dostępne są tam reguły - przychodzące i wychodzące. Reguły przychodzące odpowiadają za blokadę danych pobieranych z sieci, natomiast reguły wychodzące, za ich wysyłanie. Chcąc zablokować program w firewall, należy stworzyć nową regułę wychodzącą.


Jak sprawdzić, czy firewall blokuje program?


Jeżeli któryś z zainstalowanych na dysku programów ma problem z tym, aby połączyć się z siecią, to jest szansa, że problem ten może być związany z działaniem zapory sieciowej. Wchodząc w ustawienia systemowe i przechodząc do konfiguracji zapory sieciowej, można sprawdzić, czy ustawione reguły obejmują konkretny, interesujący nas program.


Jak odblokować program w firewall?


Program lub aplikacja, które będą blokowane przez firewall, nie będą miały dostępu do sieci. Reguły przychodzące i wychodzące można zmieniać w ustawieniach zapory sieciowej. To właśnie w tym miejscu użytkownik ma też możliwość tworzenia wyjątków firewall.


Jak dodać program do wyjątków firewall?


Czasem zdarza się tak, że blokowanie w firewall jest automatyczne i któryś z zainstalowanych programów nie ma możliwości, aby połączyć się z siecią. W takim przypadku użytkownika z pewnością zainteresuje temat jak odblokować program w firewall? Program można wyłączyć z firewall, tworząc wyjątek. Co zrobić, aby wyłączyć firewall dla gry? Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.


Chcąc program do wyjątków w firewall, trzeba przejść z poziomu menu Start do Ustawień systemowych, a następnie wejść do Panelu sterowania, skąd uzyskamy dostęp do Centrum zabezpieczeń. Kolejny krok to przejście do zapory systemu Windows i wybranie Wyjątków. Teraz już wystarczy dodać wybrany program / grę / aplikację (ważne, aby wskazany plik był z rozszerzeniem .exe), a następnie zmienić zakres. W ten sposób blokowanie gry w firewallu zostanie wyłączone.
 Może Cię również zainteresować...

Zapytaj o usługi Netii

Umów kontakt
Komentarze
Skip Navigation Links.

Wybierz swój język ×