Dysk w chmurze obliczeniowej | Biznes Netia
Menu główne

Co to jest i jak działa dysk w chmurze?

02 listopada 2020, Autor: Netia

Przechowywanie danych na komputerze (w sposób fizyczny) z jednej strony jest stosunkowo bezpieczne, jednak z drugiej - powoduje szereg ograniczeń. Dysk w chmurze to innowacyjne rozwiązanie Netii, pozwalające na nieograniczony dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie.

 
 
 
   

Dysk w chmurze

 

Dysk online to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Z tego artykułu dowiesz się między innymi: co to jest chmura internetowa i jak z niej korzystać,czy warto wybrać firmowy internetowy dysk twardy i jakie rozwiązania w tym zakresie oferuje Netia?

 

Co to jest dysk w chmurze?

 

Zanim zaczniesz szukać, co to jest przestrzeń dyskowa w chmurze, co zrobić, by korzystać z danych w dowolnej chwili, to trzeba wyjaśnić czym jest chmura. To przestrzeń wirtualna, w której można przechowywać pliki, dokumenty, zdjęcia. Netia, jako dostawca usług (m.in. Netia Compute, Kolokacja serwerów czy Cloud Tunnel), udostępnia swoim klientom zasoby, aby mogli stworzyć wirtualny dysk online - rozwiązanie, dzięki któremu ich pliki będą całkowicie bezpieczne.

 

Jak działa dysk w chmurze?

 

Dysk internetowy pozwala przechowywać dane poza komputerem. Dyski online zapewniają dostęp do plików z dowolnego urządzenia. Nie musisz już być fizycznie przy komputerze, aby zobaczyć ważne dokumenty - internetowy dysk pozwoli Ci to zrobić nawet z drugiego końca świata. Musisz jedynie mieć dostęp do Internetu i zalogować się na swoje konto. Bardzo popularny wśród prywatnych użytkowników jest na przykład dysk na zdjęcia online, który całkowicie zmienia dotychczasowe możliwości. Gdy miejsce na telefonie się kończy, albo potrzebujesz dostępu do zdjęć z archiwum będąc poza domem - sprawdź, jak zapisać zdjęcia w chmurze, a będziesz mieć od tego momentu nieograniczony dostęp do ważnych dla Ciebie zdjęć.

 

Jak utworzyć dysk w chmurze?

 

Pojęcia takie jak wirtualny dysk stają się coraz bliższe zarówno użytkownikom indywidualnym, wybierającym prywatny dysk internetowy, jak i przedsiębiorcom, stawiającym często na firmowy internetowy dysk sieciowy. Pozwala to na swobodny i szybki dostęp do plików - wystarczy wybrać usługodawcę, założyć konto i po tej czynności internetowy dysk twardy jest gotowy do użytku. Netia wyjaśni, jak zapisać dane w chmurze, a czynność ta okaże się być bardzo intuicyjna.

 

Dysk w chmurze dla firm

 

Wirtualny dysk dla firm to rozwiązanie, które coraz chętniej jest wybierane przez przedsiębiorców prowadzących średnie i duże firmy. Dysk w sieci (cloud dysk) umożliwia zdalny dostęp do plików. Jeśli interesuje nas przestrzeń dyskowa w sieci warto zapoznać się z ofertą od Netii - jest o tyle korzystna, że umożliwia dostęp do firmowych zasobów zarówno z komputera, jak i z urządzeń mobilnych, poprzez dysk w chmurze android.

 

Ile kosztuje dysk w chmurze?

 

Dla użytkownika interesująca okazuje się być cena dysku w chmurze. Koszty nie są duże - opcja jest przystępna cenowo, chociaż zależy od różnych czynników. By poznać konkretne propozycje i dowiedzieć się dokładnie, ile kosztuje dysk sieciowy w chmurze oraz jak duża jest przestrzeń dyskowa, najlepiej skontaktować się z przedstawicielem Netii, który odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Usługa taka, jak dysk sieciowy online, dedykowany dla sektora średnich i dużych przedsiębiorstw, to wyjątkowa efektywność kosztowa oraz elastyczność w zakresie doboru formy rozliczeń, a to przekłada się na zwiększony komfort pracy.

 

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Polecane treści:

Wybierz swój język ×