Czym jest DaaS (Desktop as a Service)?
Menu główne

Czym jest DaaS (Desktop as a Service)?

16 grudnia 2020, Autor: Netia

DaaS, czyli Desktop as a Service, to usługa przetwarzania w chmurze. Jest stosowana przede wszystkim w takich przedsiębiorstwach, którym DaaS Cloud udostępnia wirtualne desktopy na dowolnych urządzeniach, nie zważając na ilości dostępnego na nich miejsca. Tego typu rozwiązania pozwalają firmom na wykorzystanie kompletnych hostowanych pulpitów do poczty mailowej czy aplikacji.

 
 
 
 

DaaS Services dostarczane są w sposób bezpieczny za pośrednictwem Internetu. Są łatwe w konfiguracji i zarządzaniu. Skuteczną usługę chmurową oferuje Netia. Netia Compute pozwala przetwarzać ogromne ilości danych oraz tworzyć kopie zapasowe.
 

   

Co oznacza DaaS?

 

Wiele osób zastanawia się, co to jest SaaS i czym różni się od modelu DaaS. Software as a Service jest kategorią, której zasobami są przede wszystkim aplikacje. Natomiast DaaS chmura dostarcza użytkownikowi za pośrednictwem Internetu całe środowisko pulpitu, a więc różnego rodzaju aplikacje wraz z powiązanymi bazami danych. Użytkownicy mogą skorzystać z DaaS Cloud Computing w formie subskrypcji. Dostawca taki, jak Netia, zapewnia im całodobowy monitoring, prawidłową konserwację, profesjonalne zarządzanie aplikacjami oraz możliwość tworzenia kopii zapasowych.

 

Jakie zastosowania mają rozwiązania DaaS?

 

Dostępny dla każdego użytkownika zestaw usług w chmurze, czyli DaaS Azure daje pracownikom firmy możliwość swobodnego tworzenia, wdrażania, konfigurowania i zarządzania aplikacjami w globalnej sieci. Ponadto infrastruktura DaaS pozwala ograniczyć koszty w przedsiębiorstwie, a dzięki jej elastyczności możliwe jest zapewnienie wystarczającej przestrzeni roboczej dla wszystkich osób korzystających z zasobów, umieszczonych w chmurze. Dzięki DaaS Polska użytkownik zyskuje dostęp do pulpitu, który znajduje się w Internecie, za pośrednictwem komputera PC, telefonu komórkowego czy Mac. Pozwala także tworzyć kopie zapasowe oraz aktualizować software wyłącznie w jednym miejscu.

 

Jakie zalety posiada DaaS?

 

Wiedząc, jakie są zalety IaaS, można łatwo wywnioskować, z jakimi korzyściami wiąże się usługa DaaS Cloud. Po pierwsze, tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle elastyczne. Pracownicy, partnerzy biznesowi czy kontrahenci uzyskują dostęp do komputerów stacjonarnych, baz danych oraz aplikacji z każdej lokalizacji, która jest w zasięgu sieci internetowej. Infrastruktura Desktop as a Service jest także skalowalna w górę i w dół, w zależności od aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Firma płaci wyłącznie za te zasoby, które zużyła. Usługa chmurowa Netia Compute, oferowana przez Netię, pozwala także tworzyć kopie zapasowe oraz zarządzać ogromną ilością danych.

 

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Polecane treści:

Wybierz swój język ×