Czy Twoja sieć WAN nadąża za postępem? Czas na SD-WAN klasy korporacyjnej | Biznes Netia
Menu główne

Czy Twoja sieć WAN nadąża za postępem? Czas na SD-WAN klasy korporacyjnej

14 marca 2019, Autor: Netia

Rozwój aplikacji opartych na technologii chmury i IoT ma wpływ na istniejące sieci rozległe we wszystkich branżach. Mamy zatem więcej użytkowników i więcej aplikacji, ale bardzo często tę samą starą sieć. Odkryj, jak rozwiązanie SD-WAN może zapewnić przedsiębiorstwom bezpieczniejsze, spójniejsze i bardziej ekonomiczne połączenia.

 
 
   

Usługi w chmurze

 

Potrzebie zwiększenia przepustowości, optymalizacji łączności w chmurze i poprawy stanu zabezpieczeń trudno sprostać w przypadku tradycyjnych architektur sieci WAN z ostatnich 20 lat. Ponad 50% ruchu odbywa się w chmurze; sieć jednak „nie jest świadoma” istnienia chmury.

 

Model definiowania sieci w oparciu o oprogramowanie (SD-WAN), umożliwia rozwiązywanie problemów, przed jakimi dziś i jutro stają współczesne przedsiębiorstwa. SD-WAN oferuje realizowaną w chmurze lub lokalnie nakładkę na architekturę WAN, która ułatwia transformację cyfrową i wprowadzenie chmury. Skraca ona czas wdrażania usług, zwiększa niezawodność aplikacji i zapewnia architekturę niezawodnych zabezpieczeń dla sieci hybrydowych. W wyniku tego obserwuje się nawet czterokrotną poprawę czasów reakcji w przypadku usług SaaS oraz sprawną łączność z chmurą publiczną. Poprawie ulega również optymalizacja usług Office 365.

 

Jakość użytkowania aplikacji

 

Aż 70% okresów niedostępności aplikacji jest związanych z problemami z siecią. Dzięki zasadom uwzględniającym aplikacje i realizację w czasie rzeczywistym możemy pozbyć się okresów niedostępności aplikacji z przyczyn związanych z siecią.

 

Obecnie jakość użytkowania aplikacji (SLA) jest nieprzewidywalna. Dzięki funkcjonalności SD-WAN znika pojęcie łącza zapasowego, wszystkie łączą są aktywnie wykorzystywane. Pozwala to znacznie poprawić się obsługę aplikacji i przewidywalność ich SLA.

 

Bezpieczeństwo

 

W obecnych czasach wiele firm boryka się z problemem zapewnienia bezpieczeństwa. Dzięki segmentacji sieci WAN w oparciu o rozdrobnione zasady następuje izolacja dla krytycznych aktywów przedsiębiorstwa, gościnnej sieci bezprzewodowej i partnerów biznesowych. Ponadto dzięki specjalistycznemu uwierzytelnianiu i szyfrowaniu SD-WAN tworzy niezawodne zabezpieczenie dla sieci hybrydowych.

 

Łatwość konfiguracji

 

Nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorstw Cisco SD-WAN zmienia dotychczasowy sposób planowania sieci łączących placówki z punktami centralnymi organizacji. Rozwiązanie Cisco pozwala klientowi, lub przypadku modelu usług świadczonych przez operatora sieci, błyskawicznie dodawać nowe placówki (tzw. ZTP – Zero-Touch Provisioning) – w ciągu zaledwie kilku minut bez potrzeby wizyty specjalisty IT w oddziale firmy.

 

Szacuje się, że do roku 2020 ponad 50% inicjatyw odnowienia infrastruktury sieci WAN będzie się opierać na SD-WAN. Wprowadzany jest model definiowania sieci w oparciu o oprogramowanie (SD-WAN), umożliwiający rozwiązywanie problemów, przed jakimi dziś i jutro stają współczesne przedsiębiorstwa. SD-WAN Netii oferuje realizowaną w chmurze lub u klienta nakładkę na architekturę WAN, która ułatwia przedsiębiorstwom transformację cyfrową i wprowadzenie chmury. Pozwala ona na zbilansowanie kosztów związanych z sieciami WAN, umożliwia skrócenie czasu wdrażania usług, daje możliwość zwiększenia niezawodność aplikacji i zapewnia architekturę niezawodnych zabezpieczeń dla sieci hybrydowych.


Poznaj również rodzaje sieci komputerowych dla użytkowników indywidualnych.

 

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Polecane treści:

Wybierz swój język ×