Aplikacja Microsoft Teams dla firm: co warto wiedzieć na jej temat? | Biznes Netia
Menu główne

Aplikacja Microsoft Teams dla firm: co warto wiedzieć na jej temat?

02 września 2021, Autor: Paweł Rychcik, Kierownik Zespołu Rozwoju Oferty Telko - Netia S.A

Praca zdalna wymusza korzystanie z nowoczesnych rozwiązań usprawniających komunikację pomiędzy pracownikami firmy. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że narzędzia komunikacyjne takie, jak aplikacja Microsoft Teams, świetnie sprawdzają się nie tylko w zespołach rozproszonych, ale również w grupach pracujących stacjonarnie, upraszczając skuteczny przepływ informacji. Zastanawiasz się, jaki komunikator internetowy wybrać dla swojej firmy? W tym artykule postaramy się wyjaśnić, w jaki sposób działa platforma MS Teams i jakie funkcjonalności może zaproponować Tobie i Twoim współpracownikom.

 
 
 
   

Jak działa platforma Microsoft Teams i jaką funkcję spełni w Twojej firmie?

 

Platforma Microsoft Teams to element Microsoft 365 (wcześniej Office 365), dzięki czemu rozwiązanie z łatwością można wprowadzić w firmach, które już korzystają z tego pakietu. Poza możliwością korzystania z MS Teams na komputerze stacjonarnym, oferowana jest również aplikacja mobilna dla urządzeń przenośnych. Aplikacja Microsoft Teams na komputer lub urządzenie przenośne jest ciekawym rozwiązaniem dla zespołów szukających kompleksowego narzędzia do pracy zdalnej. Dlaczego?

 

Komunikator Teams, poza wideokonferencjami, pozwala na korzystanie z chatu tekstowego. Użytkownicy mogą posługiwać się różnymi rodzajami formatowania, tworząc czytelny, przejrzysty tekst lub oznaczać w wiadomościach konkretnych pracowników, ułatwiając im zauważenie przesyłanego komunikatu, zwłaszcza w natłoku innych informacji . W wielu przypadkach kontaktowanie się w zespole za pośrednictwem wiadomości tekstowych jest w danym momencie najwygodniejszym kanałem komunikacji: wysłanie krótkiego komunikatu może zająć mniej czasu niż połączenie wideo.

 

Platforma Microsoft Teams umożliwia udostępnianie dokumentów oraz zespołową kooperację w ramach jednego pliku. Wspólna praca nad jednym dokumentem może być bardzo dużym uproszczeniem – dzięki tej opcji osoby nie muszą spotykać się w świecie rzeczywistym, żeby omówić i wprowadzić niezbędne zmiany w pliku, a to oznacza konkretną oszczędność czasu.

 

Microsoft Teams można przystosować do potrzeb zespołu. Platforma proponuje wiele przydatnych funkcjonalności, które upraszczają pracę grupową, ale dodatkowo można przeprowadzić integrację z wieloma innymi aplikacjami, dopasowując działanie Microsoft Teams do indywidualnych oczekiwań pracowników i charakteru realizowanych zadań. Integracja Microsoft Teams z pomocnymi w pracy aplikacjami to świetny sposób, żeby spersonalizować to narzędzie.

 

Wideokonferencja w Microsoft Teams: dostępne funkcje

 

Spotkania wideo to dla wielu pracowników, zwłaszcza w zespołach zdecentralizowanych, bardzo powszechne narzędzie. Podczas wideokonferencji łatwiej wyłapać komunikaty pozawerbalne, co nie pozostaje bez znaczenia w trakcie omawiania istotnych zagadnień. Organizując wideokonferencję w ramach Microsoft Teams możesz rozmyć tło lub wybrać inne, aby nie ujawniać szczegółów z Twojego mieszkania, biura itp. Ta opcja przydaje się zwłaszcza, jeśli do wideokonferencji dołączasz przebywając w prywatnych pomieszczeniach. Poza tym, o ile w trakcie spotkania w Teams chcesz zabrać głos, wystarczy, że wykorzystasz przycisk „podnieś rękę”. Ta funkcja pozwala na zachowanie porządku w trakcie konferencji i uniknięcie komunikacyjnego bałaganu, kiedy wiele osób zaczyna mówić jednocześnie. Osoba prowadząca spotkanie może, poza tym, wyciszać niesubordynowanych uczestników, ułatwiając tym samym prowadzenie rozmów .

 

Microsoft Teams: cena

 

Microsoft Teams działa online, oferując funkcje, które mogą znacząco podnieść jakość współpracy w zespołach pracowników. Dodatkowo, nie bez znaczenia jest również fakt, że z Microsoft Teams można korzystać wybierając jeden z kilku dostępnych planów cenowych, dopasowując konkretne rozwiązanie do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Opcjonalnie, mając bardzo ograniczone fundusze lub chcąc wypróbować funkcjonalność platformy, użytkownicy mają szansę skorzystać z opcji bezpłatnej. Poszczególne plany cenowe różnią się dostępnymi funkcjami, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie je przeanalizować w kontekście indywidualnych wymagań ze strony Twojej firmy.

 

Zoom vs Microsoft Teams

 

Zastanawiając się, jaki program do rozmów przez Internet wybrać, musisz mieć na uwadze przede wszystkim własne oczekiwania. Do wyboru masz wiele różnych narzędzi. Dużą popularnością w środowisku biznesowym cieszy się m.in. Zoom – aplikacja, która przyciąga uwagę nie tylko bardzo prostym i intuicyjnym interfejsem, ale również wysoką jakością oferowanych usług w kontekście połączeń wideo. Zoom, podobnie jak Microsoft Teams umożliwia zmianę tła, podnoszenie ręki, żeby zabrać głos czy redukcję hałasu. Ponadto, Zoom Meetings proponuje kilka wersji cenowych i, tak samo jak Microsoft Teams, opcję bezpłatną. Dla kogo Zoom będzie atrakcyjnym rozwiązaniem? Ta aplikacja bardzo dobrze sprawdzi się w firmach, którym zależy na nowoczesnym narzędziu do wideokonferencji, gwarantującym prostotę obsługi.

 

Microsoft Teams czy Skype dla Firm?

 

Skype dla Firm to rozwiązanie należące do oferty Microsoft. Usługę Skype for Business zastępuje jednak platforma Microsoft Teams – warto mieć to na uwadze, jeśli planowałeś wdrożenie Skype we własnej firmie . Jednocześnie jednak nadal można korzystać z klasycznej wersji Skype’a.

 

Cisco Webex i Microsoft Teams: na co zwrócić uwagę?

 

Czy wiesz, że Cisco Webex Meetings można zintegrować z Microsoft Teams? Dzięki temu, jesteś w stanie, na przykład, dołączać do spotkań Cisco Webex korzystając z Microsoft Teams . Dlaczego takie rozwiązanie może okazać się pomocne? Przede wszystkim z uwagi na fakt, że w obrębie jednej firmy, jak również w przypadku kontaktów z zewnętrznymi kontrahentami, powszechne jest posługiwanie się różnymi narzędziami komunikacyjnymi. Integracja Cisco Webex Meetings i Microsoft Teams podnosi komfort z użytkowania tych dwóch rozwiązań.

 

Zobacz także: co to jest UC with Cisco Webex?

 

Microsoft Teams to ciekawe narzędzie, które jest w stanie, dzięki swoim funkcjonalnościom, usprawnić komunikację w firmie na różnych płaszczyznach. W związku z tym, szukając rozwiązania agregującego różne kanały komunikacji, warto wśród dostępnych opcji zastanowić się nad usługą Microsoft.

 

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Może Cię również zainteresować...

Wybierz swój język ×