Zapraszamy na webinar poświęcony dyrektywie NIS2 w dn. 13 czerwca 2023 | Biznes Netia
Menu główne

Jak połączyć dwa światy IT i OT
z wymogami dyrektywy NIS2?


13 czerwca 2023r. godz. 13:00

Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC) obowiązuje od lipca 2018 r. W grudniu 2022 r. Parlament Europejski przyjął tzw. dyrektywę NIS2 – na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa w całej Unii. Od tego czasu zaczął biec termin na wprowadzenie zmian legislacyjnych oraz ich wdrożenie w państwach członkowskich. Zostało na to już mniej niż 17 miesięcy.

Obecny krajowy system cyberbezpieczeństwa obejmuje w Polsce szereg podmiotów, tzw. operatorów usług kluczowych. Dyrektywa NIS2 nakłada na nich obowiązek powołania dedykowanego zespołu SOC (Security Operations Center), do zadań którego należy m.in. monitorowanie bezpieczeństwa systemów IT/OT oraz wykrywanie i reagowanie na incydenty. Nowelizacja przewiduje także rozszerzenie listy podmiotów podlegających ustawie o KSC, wśród nich m.in. producentów żywności, wyrobów medycznych, samochodów, komputerów oraz przedsiębiorstw gospodarujących odpadami.

Na dostosowanie się do postanowień ustawy będzie bardzo mało czasu (zaledwie 30-dniowe vacatio legis), a za brak zgodności z nowymi regulacjami grożą wysokie kary finansowe.

Netia, Rymarz Zdort Maruta i Tekniska Polska zapraszają na webinar poświęcony planowanym zmianom w związku z dyrektywą NIS2 i bezpieczeństwu sieci przemysłowych OT. Wspólnie podpowiemy, w jaki sposób skutecznie dostosować Twoją firmę do nowych przepisów.

W trakcie webinaru omówimy w gronie ekspertów następujące zagadnienia:

 

NIS1, KSC, NIS2 - co wynika z tych regulacji, kogo obejmują i dlaczego warto już teraz planować adaptację przedsiębiorstwa do nowych wymogów?

 

KSC to nie tylko IT. Jak w świetle przepisów zadbać również o bezpieczeństwo OT?

 

Bezpieczeństwo to coś więcej niż zgodność z regulacjami. Jak uzyskać zwrot z inwestycji w ochronę?

 

Czy budowa własnego SOC ma sens i ile to kosztuje?

 

Kiedy outsourcing może być receptą na KSC?

 

Jak zabrać się do wprowadzenia zmian w firmie? Jak przebiega proces budowy bezpieczeństwa IT/OT i jego monitorowanie?

  

W jaki sposób przygotować się na ewentualne kontrole organów nadzorczych?

 
 

Zarejestruj się na wydarzenie

Prelegenci:

Bartłomiej Wachta

Radca prawny, Kancelaria Rymarz, Zdort, Maruta


Radca prawny, współzałożyciel kancelarii. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie nowych technologii oraz transformacjach cyfrowych. Wielokrotnie wyróżniany w rankingach krajowych i międzynarodowych takich, jak Chambers Europe, Legal 500 oraz rankingu „Rzeczpospolitej” z tytułami lidera, „leading individual” w zakresie prawa zamówień publicznych oraz najlepszego prawnika w dziedzinie (w latach 2016-2021).
Sebastian Paczkowski

Menedżer Projektów Cyberbezpieczeństwa i Usług w Tekniska. Członek ISSA POLSKA & ISACA Katowice Chapter

Na co dzień konsultuje i doradza Klientom jak osiągnąć cyberodporność w ujęciu 360°: ludzie, procesy, systemy. Od security assessment w obszarze OT/IT, po rekomendacje i dobór adekwatnych zabezpieczeń. Dzieli się wiedzą i 23 letnim doświadczeniem z zakresu wdrożeń wiodących dostawców, integratorów rozwiązań cyberbezpieczeństwa, data center, usług telekomunikacyjnych. Uczestniczył w wielu projektach testujących i wzmacniających bezpieczeństwo systemów informacyjnych z implementacjami SOC (Security Operations Center) włącznie. Pomaga w uzyskaniu zgodności z regulacjami, w tym NIS/KSC/NIS2. W wolnych chwilach prowadzi blog: www.cybersec360.pl.
Krzysztof Skorzybut

Ekspert Zespołu SOC, Netia S.A.


Inżynier cyberbezpieczeństwa i zarządzania infrastrukturą IT. Autor i współautor aplikacji dedykowanych dla sektora energetycznego. Ekspert CSIRT i Security Operations Center Netia z doświadczeniem w analizach zaawansowanych technik ataków i wynikających z nich zagrożeń oraz planowaniu działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania incydentom.
Tomasz Orłowski

Security Excellence Program Manager, Netia S.A.

Ekspert w obszarze rozwiązań ICT z 20-letnim doświadczeniem w branży IT/Telco. W ostatnich latach skoncentrowany na tematyce bezpieczeństwa teleinformatycznego. Zarządzał zespołami marketingu produktowego (telco, data center&cloud, IT security, IT outsourcing), odpowiadał za strategie rynkowe i programy rozwojowe, wprowadzał na rynek nowe produkty i rozwiązania IT, budował linie biznesowe. W Netii odpowiedzialny za rozwój i komercjalizację obszaru zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT dla klientów biznesowych. 

Wybierz swój język ×