Obejrzyj webcast "Nowy projekt ustawy o KSC"
Menu główne

Webcast: Nowy projekt ustawy o KSC a Dyrektywa NIS2

24 kwietnia 2024 roku opublikowany został nowy projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, będący inkorporacją Dyrektywy NIS2. Jego kluczowym zadaniem jest znacząca poprawa ochrony obywateli oraz instytucji przed rosnącymi cyberzagrożeniami. Zgodnie z szacunkami Ministerstwa Cyfryzacji, nowelizacja ustawy o KSC dotyczyć będzie ponad 10 000 podmiotów w Polsce.

Webcast: Nowy projekt ustawy o KSC
Zapraszamy do obejrzenia webcastu, w którym eksperci od cyberbezpieczeństwa Netii oraz prawnik z Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy omawiają, co przyniesie nowelizacja ustawy o KSC, w jaki sposób interpretować nowe przepisy prawne i kto ostatecznie powinien przygotować się na nadchodzące zmiany. 

W nowym projekcie ustawy, polski prawodawca narzuca bardziej restrykcyjne wymagania pod względem liczby podmiotów podlegających ustawie, zakresu ich obowiązków oraz odpowiedzialności finansowej przedsiębiorstwa czy osobistej tzw. kierownika zakładu.  

Dotyczy to m.in. zakwalifikowania przez polskiego prawodawcę niektórych podmiotów uznanych w świetle Dyrektywy NIS2 za podmioty ważne do podmiotów kluczowych, ustanowienia dodatkowej kary finansowej w kwocie do 100 mln zł za określony typ naruszeń czy w końcu narzucenia konieczności przeprowadzania audytów zgodności z ustawą nie rzadziej niż co 2 lata przez podmioty podlegające ustawie na ich własny koszt.  

Razem z Kancelarii Traple Konarski Podrecki interpretujemy najważniejsze zmiany w projekcie ustawy o KSC oraz podpowiadamy w jaki sposób budować cyberbezpieczeństwo zgodnie z nowymi wymogami.  


 
Obejrzyj webcast

Prelegenci:

Piotr Jagielski

Kierownik ds. Rozwoju ICT, Netia


Absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Menadżer związany z rynkiem telekomunikacyjnym od ponad 20 lat. Posiada doświadczenie w budowaniu, dostarczaniu i utrzymywaniu usług z zakresu cyberbezpieczeństwa. W Netii odpowiada za rozwój usług ICT.
Piotr Moroz

Dyrektor ds. Usług Bezpieczeństwa, Netia S.A.


Zarządza zespołem reagowania na Incydenty Komputerowe (CSIRT) i Security Operations Center w Netii. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych oraz telekomunikacyjnych w zarządzaniu zespołami oraz wdrażaniu rozwiązań bezpieczeństwa w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwa fizycznego, ciągłości działania, wdrażania ISO 27001, wymagań dla operatorów Infrastruktury Krytycznej.
Agnieszka Wachowska

Radczyni Prawna, Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Radczyni prawna z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze projektów IT. Specjalizuje się w problematyce prawnej branży IT i nowych technologii. Doradza podmiotom z sektora IT, w tym również podmiotom publicznym, w zakresie zagadnień związanych z prawem IT, zamówieniami publicznymi na dostawy i usługi IT, a także w obszarze cyberbezpieczeństwa i prawa autorskiego. Ekspertka Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT) w obszarze prawa ICT.
Obejrzyj webcast
do pełnej wersji nagrania

Wybierz swój język ×