Pobierz webinar NIS2/OT
Menu główne

Jak połączyć dwa światy IT i OT z wymogami dyrektywy NIS2?

Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC) obowiązuje od lipca 2018 r. W grudniu 2022 r. Parlament Europejski przyjął tzw. dyrektywę NIS2 – na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa w całej Unii. Od tego czasu zaczął biec termin na wprowadzenie zmian legislacyjnych oraz ich wdrożenie w państwach członkowskich.

Webinar: bezpieczeństwo sieci IT/OT
Zapraszamy do obejrzenia webinaru poświęconego planowanym zmianom w związku z dyrektywą NIS2 oraz tworzeniem i monitorowaniem bezpieczeństwa sieci przemysłowych OT.

Obecny krajowy system cyberbezpieczeństwa obejmuje w Polsce szereg podmiotów, tzw. operatorów usług kluczowych. Dyrektywa NIS2 nakłada na nich obowiązek powołania dedykowanego zespołu SOC (Security Operations Center), do zadań którego należy m.in. monitorowanie bezpieczeństwa systemów IT/OT oraz wykrywanie i reagowanie na incydenty.

Razem z firmą Tekniska Polska oraz Kancelarią Rymarz, Zdort, Maruta podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie dostosować firmę do nowych przepisów prawnych.

 
Pobierz webinar

W trakcie webinaru omawiamy w gronie ekspertów następujące zagadnienia:

 

NIS1, KSC, NIS2 - co wynika z tych regulacji, kogo obejmują i dlaczego warto już teraz planować adaptację przedsiębiorstwa do nowych wymogów?

 

KSC to nie tylko IT. Jak w świetle przepisów zadbać również o bezpieczeństwo OT?

 

Bezpieczeństwo to coś więcej niż zgodność z regulacjami. Jak uzyskać zwrot z inwestycji w ochronę?

 

Czy budowa własnego SOC ma sens i ile to kosztuje?

 

Kiedy outsourcing może być receptą na KSC?

 

Jak zabrać się do wprowadzenia zmian w firmie? Jak przebiega proces budowy bezpieczeństwa i jego monitorowanie?

  

W jaki sposób przygotować się na ewentualne kontrole organów nadzorczych?

 
 

Bartłomiej Wachta

Radca prawny, Kancelaria Rymarz, Zdort, Maruta


Radca prawny, współzałożyciel kancelarii. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych, prawie nowych technologii oraz transformacjach cyfrowych. Wielokrotnie wyróżniany w rankingach krajowych i międzynarodowych takich, jak Chambers Europe, Legal 500 oraz rankingu „Rzeczpospolitej” z tytułami lidera, „leading individual” w zakresie prawa zamówień publicznych oraz najlepszego prawnika w dziedzinie (w latach 2016-2021).
Sebastian Paczkowski

Menedżer Projektów Cyberbezpieczeństwa i Usług w Tekniska. Członek ISSA POLSKA & ISACA Katowice Chapter

Na co dzień konsultuje i doradza Klientom jak osiągnąć cyberodporność w ujęciu 360°: ludzie, procesy, systemy. Od security assessment w obszarze OT/IT, po rekomendacje i dobór adekwatnych zabezpieczeń. Dzieli się wiedzą i 23 letnim doświadczeniem z zakresu wdrożeń wiodących dostawców, integratorów rozwiązań cyberbezpieczeństwa, data center, usług telekomunikacyjnych. Uczestniczył w wielu projektach testujących i wzmacniających bezpieczeństwo systemów informacyjnych z implementacjami SOC (Security Operations Center) włącznie. Pomaga w uzyskaniu zgodności z regulacjami, w tym NIS/KSC/NIS2. W wolnych chwilach prowadzi blog: www.cybersec360.pl.
Krzysztof Skorzybut

Ekspert Zespołu SOC, Netia S.A.


Inżynier cyberbezpieczeństwa i zarządzania infrastrukturą IT. Autor i współautor aplikacji dedykowanych dla sektora energetycznego. Ekspert CSIRT i Security Operations Center Netia z doświadczeniem w analizach zaawansowanych technik ataków i wynikających z nich zagrożeń oraz planowaniu działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania incydentom.
 
Obejrzyj webinar
Uzyskaj dostęp
lub zadzwoń
+22 35 81 550


 

Wybierz swój język ×