Internet symetryczny (łącze symetryczne) | Netia BDI
Menu główne
Wyeliminuj przeszkody

Netia BDI to stały, symetryczny dostęp do Internetu. Charakteryzuje się gwarantowaną przepływnością w sieci Netia oraz równą prędkością pobierania (download), jak i wysyłania (upload) danych, co znacząco poprawia efektywność i komfort pracy.

Przyspiesz swój Internet

Dzięki posiadaniu ok. 40 punktów styku i wymiany danych gwarantujemy Tobie najlepsze parametry Internetu symetrycznego. 

Korzyści zastosowania Netia BDI

Skalowalność

Przepustowość wdrożonej dla Ciebie usługi rośnie wraz z rozwojem Twojego biznesu i jest możliwa w ramach usługi od 1Mb do 100G

Niezawodność

Na prośbę klienta Netia może uruchomić dwa niezależne łącza do jednej lokalizacji - tak, aby zapewnić 100% bezpieczeństwo usługi i jej samoczynne przełączenie w przypadku awarii. Usługa poparta jest gwarantowanym SLA.

Komfort

Urządzenia CPE są instalowane i zarządzane przez Netię. Jest to wydajny router, do którego jest możliwe podłączenie sieci LAN Klienta. Ponadto zyskujesz pomoc techniczną, z której możesz skorzystać 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Atuty Netia BDI

Cecha Zaleta Korzyść
Stała i gwarantowana przepływność łącza CIR=100% Bardzo dobra realna prędkość transmisji, nie zmieniająca się w czasie Możliwość pobierania i wysyłania danych w krótkim czasie
Łącze symetryczne Równa prędkość wysyłania 
i ściągania danych
Możliwa instalacja serwera www, poczty, FTP itp.
Nowoczesna, bardzo przepustowa sieć szkieletowa i dostępowa Gwarancja maksymalnych transferów nawet w godzinach szczytu Szybkie pobieranie i wysyłanie danych w dowolnym momencie
Rozbudowana sieć IP - połączenia z innymi operatorami międzynarodowymi i krajowymi Szybki i niezawodny dostęp do zasobów zagranicznych i krajowych Bardzo szybki dostęp do dowolnych witryn, ściągania i wysyłania dużych plików
Nowoczesne, ogólnokrajowe centrum zarządzania siecią Netii Gwarancja szybkiego diagnozowania i usuwania potencjalnych awarii Bezawaryjna sieć IP, brak przestojów transmisji, co jest szczególnie istotne dla firm opierających swój biznes na Internecie (portale, Klienci hostingowi, banki)
Pobierz
Chcesz dowiedzieć się więcej?     Zamów kontakt    lub zadzwoń 22 35 81 550
Parametry techniczne Internetu symetrycznego
 • Gwarantowana prędkość pobierania (download) i wysyłania (upload) danych, zgodnie z zakupioną usługą
 • Wysoka przepustowość łączy w sieci szkieletowej
 • Szybki transfer danych w ruchu krajowym i międzynarodowym
 • Wydzielone łącza na świat i do innych operatorów przeznaczone tylko dla Klientów Netii
 • Pula stałych, zewnętrznych adresów IP po wypełnieniu wniosku RIPE
 • Wydajny router z możliwością podłączenia sieci LAN Klienta - urządzenie instalowane i zarządzane przez Netię
Zaufali nam
PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o.
Usługi telekomunikacyjne: telefoniczne, dzierżawy łączy cyfrowych i analogowych, dostępu do Internetu oraz usługi związane z prowadzeniem ruchu kolejowego dla PKP LHS.
Zobacz referencję
"Koleje Mazowieckie – KM" sp. z o.o.
Dla Kolei Mazowieckich od 2015 roku świadczymy usługi telefoniczne i internetowe. 
Zobacz referencję
Miasto Opole
Usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do Internetu, transmisji danych oraz dzierżawy włókien światłowodowych dla Urzędu Miasta Opola.
Zobacz referencję
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie
Usługi telefonii stacjonarnej w ofercie Netia Unified Communications oraz symetrycznego dostępu do Internetu dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
Zobacz referencję
Wciąż nie jesteś pewien? Porozmawiajmy    Zamów kontakt    lub zadzwoń 22 35 81 550
 • Netia BDI - Biznesowy Dostęp do Internetu symetrycznego (łącza symetrycznego)

  Po rewolucji przemysłowej i komputerowej nadeszła rewolucja internetowa. Małe, średnie i wielkie firmy wykorzystują obecnie Internet do różnych celów. Niektóre używają go do przesyłania dużych ilości danych, inne do komunikacji i wideokonferencji, prowadzenia portali i sklepów internetowych, a jeszcze inne korzystają z dostępnych narzędzi, oprogramowania i przechowują zasoby w chmurze.

  Stabilny i szybki dostęp do Internetu ma duży wpływ na wydajność pracowników, procesy pracy w firmie, a co najważniejsze – wpływa ostatecznie na jej wynik finansowy, przez co stał się niezbędnym zasobem umożliwiającym prowadzenie działalności biznesowej.
 • Czym jest Internet symetryczny?

  Co roku pojawia się coraz więcej aplikacji i urządzeń wymagających lepszego i szybszego dostępu do Internetu. Wszystkie te aplikacje działają znacznie lepiej, gdy prędkości wysyłania i pobierania danych są równe. Duże prędkości pobierania danych doskonale sprawdzają się podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki, jednak podstawą skutecznej działalności biznesowej jest szybki Internet symetryczny.
   
  Termin symetryczność, stosowany w odniesieniu do transmisji danych, odnosi się do technologii, w której prędkości przesyłania informacji w obu kierunkach są takie same. Najprościej mówiąc, Internet symetryczny oznacza, że ​​prędkość pobierania i wysyłania danych jest podobna.

  Co to oznacza w praktyce? Większość dostawców Internetu, szczególnie oferujących swoje usługi osobom prywatnym, podaje prędkości rzędu 10 Mb/s, 100 Mb/s, a nawet 1 Gb/s. Wygląda to znakomicie i każdy odbiorca zdecyduje się, z reguły, na najwyższą dostępną opcję. Jednak wartości te dotyczą wyłącznie prędkości pobierania danych - prędkość wysyłania informacji będzie już znacznie niższa.

  Łącza symetryczne gwarantują podobne prędkości wysyłania i pobierania danych. Jeśli oferowane jest łącze symetryczne o prędkości 100 Mb/s, to oznacza, że zarówno prędkość pobierania, jak i wysyłania danych będzie wynosiła 100 Mb/s.
 • Internet dla biznesu: pozbądź się ograniczeń

  Netia BDI, czyli Biznesowy Dostęp do Internetu, to stały, symetryczny dostęp do Internetu, charakteryzujący się stałą przepustowością zagwarantowaną w umowie SLA oraz takimi samymi prędkościami pobierania i wysyłania danych.  

  Rozwiązanie to jest doskonałe dla firm, w których ważna jest prędkość wysyłania danych, czyli dla tych, które korzystają np. z technologii komunikacji VoIP i SIP (ponieważ symetryczność łącza i jego duża przepustowość znacznie poprawiają jakość połączeń i zmniejszają opóźnienia). Wybiorą je również firmy wysyłające duże ilości danych między sieciami (na przykład instytucje finansowe wymieniające dane z wieloma oddziałami), a także korzystające z technologii chmury i udostępniające zasoby oraz dane klientom lub zespołom projektowym.
  Symetryczne łącze Netia BDI to stabilny, symetryczny, wygodny i bezpieczny Internet dla biznesu, wykorzystujący najnowsze technologie dostępowe, dający możliwość posiadania puli stałych adresów IP i nie nakładający żadnych ograniczeń na ilość oraz rodzaj przesyłanych danych. Usługa obejmuje wydajny router instalowany i zarządzany przez specjalistę z Netii. Router doskonale nadaje się do stworzenia firmowej sieci LAN.

  Inną możliwością jest stworzenie routingu BGP, dzięki któremu firma, posiadająca więcej niż jedno łącze, może zarządzać i tworzyć scenariusze zarządzania ruchem IP na różnych łączach dostępowych. Posiadacz łącza internetowego dla firm Netia BDI ma możliwość korzystania z pomocy technicznej 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
   
 • Łącze symetryczne dla firm – podstawa wydajnej pracy

  Pracownicy wielu firm są coraz bardziej mobilni. Z tego względu, chcąc mieć kontakt z zespołem i móc pracować nad projektami, ​muszą korzystać z narzędzi do wideokonferencji i współpracy w chmurze. Niska prędkość wysyłania danych jest podstawową przyczyną gorszej jakości połączeń oraz opóźnień w przypadku transmisji odbywającej się w czasie rzeczywistym.

  Dzięki zaawansowanej technologii Netia BDI zapewnia:
   

  Skalowalność


  Przepustowość łącza można zmieniać wraz z potrzebami biznesowymi w zakresie od 1 Mb do 100 Gb.
   

  Niezawodność


  Dzięki możliwości uruchomienia dwóch niezależnych łączy w jednej lokalizacji i ich automatycznemu przełączeniu w przypadku awarii, Netia może zapewnić 100% bezpieczeństwo zagwarantowane w umowie SLA.
   

  Wysoka jakość transmisji


  Nowoczesna, rozbudowana sieć szkieletowa i dostępowa połączona z najważniejszymi operatorami międzynarodowymi i krajowymi zapewnia maksymalne transfery, nawet w godzinach szczytu, szybki dostęp do zasobów oraz możliwość wysyłania dużych plików.
   

  Wygoda i bezpieczeństwo


  Nowoczesne, ogólnokrajowe centrum zarządzania siecią Netii pozwala szybko diagnozować i usuwać potencjalne awarie, co jest szczególnie istotne w przypadku firm opierających swoją działalność biznesową na Internecie (portale, banki, czy firmy hostingowe).
   

  Brak wąskich gardeł


  Symetryczność łącza i wysoka, gwarantowana przepustowość, a także skalowalność usługi zapewniają, że łącze nie będzie nigdy przeciążone.
   

  Dostępność usług w chmurach


  Usługi w chmurze wymagają wysokich prędkości wysyłania danych - symetryczne połączenie Netia BDI daje gwarancję dostępności danych i zasobów przechowywanych w chmurach.
 • Cena Internetu symetrycznego w usłudze Netia BDI

  Usługa Netia BDI pozwala dobrać szybkość łącza do potrzeb firmy. Wyceniana jest indywidualnie na podstawie dobranych parametrów prędkości i wariantu SLA. Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą biznesowym, który odpowie na wszelkie pytania i zaproponuje rozwiązania najlepsze dla Państwa firmy.
   

Wybierz swój język ×