Douglas - Stabilne środowisko dla omnichannel - Case Study - Biznes Netia
Menu główne

DOUGLAS - stabilne środowisko, które wspiera omnichannel

Niezawodne usługi od jednego dostawcy

Przez lata Douglas korzystał ze wsparcia wielu operatorów, ponieważ objęcie całej sieci sklepów usługami jednego wydawało się niewykonalne. Dziś to Netia dostarcza Internet i łącza telefoniczne do wszystkich perfumerii Douglas na terenie Polski. Współpraca okazała się na tyle wzorowa, że stała się przykładem dla oddziałów Douglas w innych krajach.

Partnerskie relacje, które budują biznes

Współpraca DOUGLAS z Netią zaczęła się długo przed tym, zanim poszerzono ofertę o kompleksowe usługi dla wszystkich sklepów sieci. Dzięki temu, że dobrze znaliśmy Klienta i jego potrzeby, byliśmy w stanie zaoferować rozwiązanie szyte na miarę.

Jak wyglądało wdrożenie usługi

Zapewnienie jednolitych usług w całej sieci sklepów Douglas do niedawna wydawało się niemożliwe, jednak Netia podołała temu wyzwaniu. W case study przedstawiliśmy, jak wyglądała realizacja projektu z wdrożeniem Internetu oraz innych usług, w tym rozwiązań chmurowych.

O współpracy Douglas i Netii

Dawniej Netia była jednym z wielu dostawców usług telekomunikacyjnych, z którymi współpracowaliśmy. Dziś jest wiodącym partnerem technologicznym, który wspiera nas w wielu obszarach i sprawnie reaguje na nasze bieżące potrzeby w zakresie IT. Znacząco odciążyło to nasz zespół, który może skoncentrować na zadaniach kluczowych z perspektywy biznesu, zamiast reagować na niespodziewane awarie. Stabilne łącza telekomunikacyjne to wyższy komfort dla naszych pracowników i klientów drogerii stacjonarnych, a przeniesienie newralgicznych danych do chmury dało nam większe poczucie bezpieczeństwa. Jednak w całej współpracy kluczowy jest jednak dla nas fakt, że Netia podchodzi do naszych potrzeb w sposób indywidualny, dzięki czemu wiemy, że jesteśmy partnerem a nie jedynie klientem.

Piotr Bryłka

IT Manager

DOUGLAS

Korzyści

Skuteczna obsługa klienta

Dzięki stabilnym łączom internetowym obsługa w sklepach (płatności kartą, obsługa kart podarunkowych i kart Douglas, generowanie raportów sprzedaży itd.) stała się płynniejsza. Mniejsza awaryjność usług wpływa pozytywnie na doświadczenia klienta.

Możliwość swobodnego skalowania
działalności

Wszystkie dotychczasowe usługi mogą być automatycznie wdrażane w kolejnych lokalizacjach, których z czasem prawdopodobnie przybędzie. Również rozwiązania chmurowe mogą być elastycznie rozszerzane wraz z rozwojem biznesu.

Odciążenie dla działu IT

Usuwanie awarii łączności w sklepach pochłaniało wiele czasu. Dzięki wdrożeniu nowych, niezawodnych łącz i ich konsolidacji u jednego dostawcy, dział IT może się skupić na zadaniach kluczowych z perspektywy biznesu, zamiast na ciągłym rozwiązywaniu problemów technicznych.

Wsparcie doświadczonych ekspertów

Specjaliści Netii wspierają Douglas zarówno w codziennych działaniach, jak i w nagłych, trudnych do przewidzenia sytuacjach. Przykładem jest czas lockdownu po wybuchu pierwszej fali pandemii, gdy wszystkie sklepy stacjonarne zostały zamknięte. W zaledwie tydzień Netia uruchomiła call center dla klientów premium Douglas, którzy nie korzystali z Internetu.

Zainteresowała Cię ta historia?

Pobierz case study

Wybierz swój język ×