Netia
Menu główne

Przez lata Douglas korzystał ze wsparcia wielu operatorów, ponieważ objęcie całej sieci sklepów usługami jednego wydawało się niewykonalne. Dziś to Netia dostarcza Internet i łącza telefoniczne do wszystkich perfumerii Douglas na terenie Polski. Współpraca okazała się na tyle wzorowa, że stała się przykładem dla oddziałów Douglas w innych krajach.

Partnerskie relacje, które budują biznes

Współpraca DOUGLAS z Netią zaczęła się długo przed tym, zanim poszerzono ofertę o kompleksowe usługi dla wszystkich sklepów sieci. Dzięki temu, że dobrze znaliśmy Klienta i jego potrzeby, byliśmy w stanie zaoferować rozwiązanie szyte na miarę.

Jak wyglądało wdrożenie usługi

Zapewnienie jednolitych usług w całej sieci sklepów Douglas do niedawna wydawało się niemożliwe, jednak Netia podołała temu wyzwaniu. W case study przedstawiliśmy, jak wyglądała realizacja projektu z wdrożeniem Internetu oraz innych usług, w tym rozwiązań chmurowych.

O współpracy Douglas i Netii

Dawniej Netia była jednym z wielu dostawców usług telekomunikacyjnych, z którymi współpracowaliśmy. Dziś jest wiodącym partnerem technologicznym, który wspiera nas w wielu obszarach i sprawnie reaguje na nasze bieżące potrzeby w zakresie IT. Znacząco odciążyło to nasz zespół, który może skoncentrować na zadaniach kluczowych z perspektywy biznesu, zamiast reagować na niespodziewane awarie. Stabilne łącza telekomunikacyjne to wyższy komfort dla naszych pracowników i klientów drogerii stacjonarnych, a przeniesienie newralgicznych danych do chmury dało nam większe poczucie bezpieczeństwa. Jednak w całej współpracy kluczowy jest jednak dla nas fakt, że Netia podchodzi do naszych potrzeb w sposób indywidualny, dzięki czemu wiemy, że jesteśmy partnerem a nie jedynie klientem.

Piotr Bryłka

IT Manager

DOUGLAS

Korzyści

Skuteczna obsługa klienta

Dzięki stabilnym łączom internetowym obsługa w sklepach (płatności kartą, obsługa kart podarunkowych i kart Douglas, generowanie raportów sprzedaży itd.) stała się płynniejsza. Mniejsza awaryjność usług wpływa pozytywnie na doświadczenia klienta.

Możliwość swobodnego skalowania
działalności

Wszystkie dotychczasowe usługi mogą być automatycznie wdrażane w kolejnych lokalizacjach, których z czasem prawdopodobnie przybędzie. Również rozwiązania chmurowe mogą być elastycznie rozszerzane wraz z rozwojem biznesu.

Odciążenie dla działu IT

Usuwanie awarii łączności w sklepach pochłaniało wiele czasu. Dzięki wdrożeniu nowych, niezawodnych łącz i ich konsolidacji u jednego dostawcy, dział IT może się skupić na zadaniach kluczowych z perspektywy biznesu, zamiast na ciągłym rozwiązywaniu problemów technicznych.

Wsparcie doświadczonych ekspertów

Specjaliści Netii wspierają Douglas zarówno w codziennych działaniach, jak i w nagłych, trudnych do przewidzenia sytuacjach. Przykładem jest czas lockdownu po wybuchu pierwszej fali pandemii, gdy wszystkie sklepy stacjonarne zostały zamknięte. W zaledwie tydzień Netia uruchomiła call center dla klientów premium Douglas, którzy nie korzystali z Internetu.

Zainteresowała Cię ta historia?

Pobierz case study

Wybierz swój język ×