Jak chronić telefon przed wirusami?
Menu główne

Jak chronić telefon przed wirusami?

13 stycznia 2021, Autor: Netia

Złośliwe oprogramowanie, wirusy i inne ataki w przestrzeni cybernetycznej stają się coraz bardziej podstępne oraz wyrafinowane. Dlatego tak cenna jest wiedza na temat tego, jak zabezpieczyć telefon przed hakerami. Każde urządzenie, które posiada dostęp do Internetu, jest bowiem narażone na infekcję niebezpiecznymi trojanami, robakami itp. Wówczas może dojść do kradzieży wiadomości SMS, danych osobowym, w tym haseł oraz kodów autoryzacyjnych do bankowości internetowej czy kont w social mediach.

O tym, jak ważna jest ochrona na telefon przed wirusami, świadczą coraz zuchwalsze ataki hakerskie, nie tylko na urządzenia przedsiębiorców i polityków, ale również osób fizycznych. Zwykle dochodzi do samoistnego nawiązywania połączeń telefonicznych, aktywowania płatnych subskrypcji, usuwania zdjęć, filmów i innych plików, a także zmiany ustawień w systemie operacyjnym oraz rozsyłania SPAM-u do poszczególnych użytkowników.

 
 
 
   

Jak zabezpieczyć smartfona przed wirusami?

 

Ochrona telefonu przed wirusami wymaga podejmowania regularnych czynności prewencyjnych oraz zachowania czujności, zwłaszcza podczas korzystania z urządzenia w miejscach publicznych. Netia podpowiada, w jaki sposób chronić swój smartfon przez różnego rodzaju groźnymi wirusami. Należy regularnie aktualizować system operacyjny tak, aby nie powstały w nim luki w zabezpieczeniach. Dla hakerów jest to doskonała okazja do przeprowadzenia ataku oraz uzyskania dostępu do całej zawartości smartfona. Warto odinstalować aplikacje, z których użytkownik przestał korzystać.

 

Zabezpieczenie telefonu przed wirusami jest szczególnie ważne w przypadku korzystania z publicznych sieci Wi-Fi. Nie posiadają one wystarczających zabezpieczeń, dlatego hakerzy pokonują je bez najmniejszego problemu. Dotyczy to takich miejsc, jak kawiarnie, galerie handlowe, biblioteki, dworce i in.

 

Jak zabezpieczyć Androida przed wirusami?

 

Wiele osób zastanawia się, jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą, nie wiedząc, że dużo bardziej realnym zagrożeniem są ataki w cyberprzestrzeni. Eksperci z Netii zalecają, aby ustawiać trudne do odgadnięcia hasła oraz skomplikowane wzory blokady na ekranach dotykowych. Skuteczne zabezpieczenie telefonu Android to także aktywowanie czytnika linii papilarnych w celu odblokowania urządzenia czy autoryzacji operacji na telefonie.

 

Niezwykle istotne jest, aby pobierane oraz instalowane aplikacje pochodziły wyłącznie ze sprawdzonych i bezpiecznych stron internetowych. Podejrzane witryny mogą zainfekować smartfon szpiegowskim oprogramowaniem, trojanem, groźnym robakiem lub rootkitem.

 

Zabezpieczenie telefonu komórkowego przed złośliwymi wirusami wymaga także zainstalowania skutecznego programu antywirusowego oraz jego regularnego aktualizowania. Powinien on chronić urządzenie w trybie rzeczywistym przed wszystkimi rodzajami ataków hakerskich.

 

Zabezpieczenie telefonu komórkowego przed utratą danych

 

Celem działań przestępców cybernetycznych padają nie tylko indywidualni użytkownicy Internetu, ale przede wszystkim pracownicy firm – użytkownicy firmowych telefonów komórkowych. Dlatego też tak ważne jest posiadanie skutecznych zabezpieczeń na służbowych urządzeniach mobilnych. Netia Endpoint Management jest usługą, która pozwala zarządzać flotą urządzeń w sposób bezpieczny, eliminując pojawiające się na nich zagrożenia. Ważne pliki i informacje znajdują się więc pod stałą ochroną.

 

Jak chronić smartfona przed wirusami?

 

Ochrona przed wirusami na Androida jest wymagana szczególnie w przypadku kradzieży urządzenia. Większość hakerów wie, jak zabezpieczyć telefon przed lokalizacją, dlatego zdalne jej aktywowanie może okazać się nieskuteczne. Przed kradzieżą danych chronią natomiast specjalne hasła, kody liczbowe, a także szyfrowanie folderów.

 

Ochrona przed wirusami w telefonie to nic innego, jak zbiór pewnych reguł, których użytkownik powinien przestrzegać, aby nie dopuścić do zainfekowania swojego urządzenia. Netia stworzyła własny zestaw zasad, które ostrzegają przed otwieraniem podejrzanych załączników i wiadomości MMS, a także zachęca do korzystania z funkcji antykradzieżowej oraz pakietu Bezpieczny Internet.


Sprawdź też, co warto wiedzieć o wirusie w telefonie, jak usunąć wirusa z prywatnego telefonu oraz co zrobić, jak telefon jest zhakowany.

 

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Formularz kontaktowy

Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz przedstawiciel handlowy
wkrótce skontaktuje się z Tobą

Inne formy kontaktu

 • alt1

  Infolinia dla nowych klientów
  (Codziennie 8:00 - 18:00)
  +48 22 35 81 550

 • alt2

  Obsługa klienta i wsparcie techniczne
  (Dostępne 24/7)
  801 801 999
  biznes@netia.pl

 • alt3

  Adres korespondencyjny Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105

Polecane treści:

Wybierz swój język ×