Niestety twoja wersja przeglądarki jest bardzo stara i nie potrafi poprawnie wyświetlić naszej strony.

Chcesz się szybko skontaktować? 801 801 913
Pobierz raport DDoS | Netia Biznes
Menu główne
Realne zagrożenia Twojej firmy
0%
światowych marek i organizacji ucierpiało w wyniku ataku DDoS
0%
organizacji zostało zaatakowanych zwielokrotnionym DDoS
0%
firm zostało zaatakowanych 6 razy i więcej
0%
zaatakowanych firm odnotowało stratę danych klienta
0%
przedsiębiorstw zostało zaatakowanych przez własnych klientów

Pobierz Raport

Kliknij tutaj

Kompendium wiedzy o atakach DDoS

Pobierz Raport
Kto pada ofiarą?

Atakami DDoS zagrożone są głównie usługi i platformy internetowe, jako kluczowe dla działania wielu biznesów. Cyberprzestępcy “zalewają” sieć fikcyjnym ruchem, prowadząc do paraliżu dużych firm oraz banków. W ostatnich latach natomiast odnotowuje się coraz częstsze ataki na średnie i małe firmy. Nierzadko zdarzają się też ataki na użytkowników prywatnych, w tym głównie na graczy dużych platform sieciowych.
Jak to się dzieje?

Historia najczęściej rozpoczyna się niewinnie - od kliknięcia przez nieświadomego użytkownika w niesprawdzonego linka, a następnie pobrania i zainstalowania złośliwego oprogramowania. Skutkiem tego jest skryte przejęcie przez cyberprzestępcę pełnej kontroli nad urządzeniem ofiary. Zaatakowana maszyna (tzw. zombie) automatycznie staje się częścią botnetu i może być wykorzystywana do dokonywania dalszych nadużyć.
Jak działa Netia DDoS Protection?

Netia wykorzystuje zarówno mechanizmy oferowane przez blackholing jak i flowspec, przy czym usługa nie opiera się głównie na blokowaniu, ale na czyszczeniu ruchu do Klienta. Cały ruch przychodzący jest monitorowany, a po wykryciu anomalii, przekierowywany do elementu platformy, który służy do oczyszczenia ruchu. Polega to na tym, że ruch niepożądany jest odfiltrowywany od standardowego ruchu kierowanego do Klienta i w ten sposób tylko ruch „oczyszczony” jest przesyłany dalej w kierunku łącza dostępowego Klienta.  
Zainteresowany ofertą?
Umów kontakt z doradcą

Wybierz swój język ×