X-kom - zarządzanie siecią w wielu lokalizacjach - Case Sudy - Biznes Netia
Menu główne

x-kom - jednolity system zarządzania siecią
w ramach SD-WAN

Niezawodna infrastruktura sieciowa

Infrastruktura sieciowa w sklepach x-kom wymagała kompleksowej modernizacji. Należało zmniejszyć jej awaryjność, przyspieszyć działanie oraz zadbać o większe bezpieczeństwo. Netia podjęła się tego zadania, oferując rozwiązanie SD-WAN oparte o technologię Fortinet. W case study przedstawiamy, jak przebiegało wdrożenie usługi oraz jakie towarzyszyły temu wyzwania.

Większe bezpieczeństwo sieci

Po wdrożeniu usługi Netia SD-WAN+ problemy związane z awarią sieci ustały, dzięki czemu zarówno pracownicy salonów, jak i dział IT firmy x-kom, mogli się skoncentrować na ważniejszych zadaniach. Znacząco poprawiła się także jakość obsługi – zamówienia realizowane są szybciej, co zwiększa satysfakcję klientów.
Firmie x-kom bardzo zależało na zwiększeniu bezpieczeństwa danych przesyłanych za pośrednictwem sieci. Ten cel również został osiągnięty, ponieważ usługa SD-WAN Secure zapewnia zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, bazujące na platformie FortiGate.

Jak wyglądało wdrożenie usługi?

Wdrożenie wiązało się z kompleksową modernizacją dotychczasowej infrastruktury sieciowej Klienta. Było to niemałym wyzwaniem, ze względu na rozproszone geograficznie lokalizacje oraz zaburzone łańcuchy dostaw na rynku technologii cyfrowych w czasie pandemi. Finalnie wszystkie przeszkody zostały pokonane, dzięki czemu x-kom korzysta dziś z elastycznej i bezpiecznej sieci SD-WAN o jednolitym systemie zarządzania.

O współpracy X-kom i Netii

Potrzebowaliśmy zmodernizować infrastrukturę sieciową i Netia zaproponowała nam wdrożenie rozwiązania SD-WAN+. Niestety pandemia i wywołane przez nią przerwy w łańcuchu dostaw niezbędnego sprzętu, opóźniły realizację projektu. Dzięki doświadczeniu i dużemu zaangażowaniu pracowników naszych i Netii udało się jednak znaleźć sposób na to, aby mimo braków sprzętowych wzmocnić wydajność sieci w najbardziej newralgicznych dla nas lokalizacjach. Cały projekt został zrealizowany po odblokowaniu dostaw i na tyle sprawnie, że współpracę z Netią oceniamy jako wzorową.

Artur Heliński

Head of Service Delivery & Operations

X-KOM

Korzyści

Usprawnienie procesów

Po wdrożeniu SD-WAN+ znacząco zmniejszyła się awaryjność sieci – zarówno w salonach, jak i centrali. Łatwiejszy stał się też dostęp do zasobów chmurowych. Dzięki temu wszystkie procesy (np. wyszukiwanie produktów w bazie) przebiegają sprawniej, co tym samym wpływa na skrócenie czasu obsługi i zwiększenie satysfakcji klientów.

Niższe koszty operacyjne

Ujednolicenie infrastruktury sieciowej i zarządzanie nią w rękach jednego usługodawcy znacząco zmniejszyło koszty jej utrzymania. Dzięki możliwości zdalnego zarządzania, sprzęt sieciowy może być instalowany i obsługiwany w oddziałach, bez konieczności zatrudniania personelu technicznego na miejscu.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Platforma FortiGate umożliwia Klientowi kontrolę nad domenami odwiedzanymi przez użytkowników oraz filtrowanie stron www. Wdrożenie tego rozwiązania znacząco podniosło poziom bezpieczeństwa sieci.

Ekspercki know-how

Inżynierowie Netii chętnie służą swoją wiedzą i wsparciem w zakresie zaawansowanych i projektowanych indywidualnie rozwiązań SD-WAN. Dzięki temu Klient może liczyć na szybką i kompetentną pomoc techniczną.

Zainteresowała Cię ta historia?

Pobierz case study

Wybierz swój język ×