Case Study - Serwery dedykowane dla budownictwa | Biznes Netia
Menu główne

Serwery dedykowane dla budownictwa

Lider zamocowań dla branży budowalnej

Budowa bez zadyszki dzięki niezawodnym serwerom z Netii

Producent pierwszych i niezawodnych zamocowań na światowych rynkach

W 1919 roku J.J. Rawlings wynalazł pierwszy kołek rozporowy na świecie i zapoczątkował serię patentów Rawlplug, które zrewolucjonizowały branżę budowlaną. 
Dziś, niezmiennie od 100 lat Rawlplug jest globalnym liderem i ekspertem w sektorze zamocowań, elementów złącznych i narzędzi, oferując profesjonalne produkty, specjalistyczne usługi i nowatorskie szkolenia.
 
563 000 000 km z Ziemi na Marsa – taką drogę pokonały zamocowania marki Rawlplug
10 kategorii produktowych znajduje się w ofercie marki Rawlplug 
30 000 produktów obejmuje portfolio produktowe marki Rawlplug
1 800 osób tworzy międzynarodowy zespół Rawlplug
29 spółek Rawlplug działa na całym świecie.

Serwery Dedykowane

„Systemy informatyczne pełniące kluczową rolę dla funkcjonowania firmy działającej w naszej branży, nie mogą sobie pozwolić nawet na chwilę przerwy” - taką potrzebę przedstawił Netii Klient - firma Koelner Rawplug lP Sp. z o.o.
Po dokładnej analizie systemów Klienta, zespół architektów Netii zaprojektował, dopasowaną do wysokich wymagań technicznych, infrastrukturę opartą o Serwery Dedykowane.
Wydajność i niezawodność uzyskano dzięki zastosowaniu rozwiązań firmy DELL Technologies - między innymi serwery PowerEdge R640 oraz macierze UNITY 480F. 
Bezpieczeństwo fizyczne i ciągłość działania zapewniono, instalując serwery w profesjonalnym Data Center Netii w Warszawie.
Klient zdecydował się dodatkowo na ochronę przed cyberatakami, co zapewniła usługa Netia Managed UTM bazująca na urządzeniach Fortinet: FortiGate-100F oraz HEZO.
Dla prawidłowego działania systemów konieczne było zastosowania symetrycznego dostępu do Internetu o gwarantowanej przepływności. Odpowiedzią było Netia BDI o przepływności 1 Gbit/s.

O WSPÓŁPRACY

Współpraca z Netią S.A. przebiegała bardzo dobrze na każdym z etapów. Od rozpoznania naszych potrzeb, zestawienia i pełnej konfiguracji maszyn, aż do pomocy przy migracji środowiska.
Sebastian Węgrzynkiewicz
Kierownik ds. Infrastruktury i Wsparcia IT, RAWLPLUG S.A. 


Z ramienia Netii otrzymaliśmy profesjonalną obsługę IT, za którą płacimy abonamentowo (OPEX). W taki sposób  wyoutsourcowanie infrastruktury okazało się w ogóle niekłopotliwe. Serwery dedykowane i usługi bezpieczeństwa to jeszcze nie ostatnie słowo we współpracy z Netią.
Andrzej Balsamski
Dyrektor IT, RAWLPLUG S.A.


Grupa Kapitałowa Rawlplug S.A. to bardzo wymagający Klient, który oczekuje rozwiązań na najwyższym poziomie.
Jednak mogę powiedzieć śmiało, że współpraca od rozpoznania potrzeb do wdrożenia, to niezwykle budujące doświadczenie.

Sławomir Michalik
Starszy Kierownik ds. Klientów Korporacyjnych, NETIA SA 

Korzyści

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE

Za outsourcing infrastruktury IT, usługi bezpieczeństwa i łącza odpowiada w całości Netia. Klient otrzymał dedykowaną opiekę posprzedażową i SLA od jednego dostawcy.

BEZ WSPÓŁDZIELENIA SERWERÓW

Jeden serwer fizyczny dedykowany jest zawsze tylko jednemu Klientowi. Gwarantuje to wydajność i bezpieczeństwo. Zapewnia swobodę zarządzania i pełną kontrolę nad infrastrukturą.

WIODĄCY PARTNER TECHNOLOGICZNY

Partnerem Netii w zakresie Serwerów Dedykowanych jest DELL EMC, wiodący na świecie dostawca wydajnych i niezawodnych rozwiązań serwerowych. Do dyspozycji Klienta są fabrycznie nowe urządzenia i wsparcie techniczne producenta.

MODEL HYBRYDOWY

W razie potrzeby istnieje możliwość łatwego podłączenia dedykowanej infrastruktury do usługi Netia Compute, czyli usługi chmurowej opartej o klaster HCI i technologię VMware.

OPŁATA ABONAMENTOWA

Rozliczenie w OPEX oznacza dla firmy brak konieczności inwestycji w zakup sprzętu oraz łatwo skalowalne usługi.

LOKALIZACJA W POLSKIM DATA CENTER

Serwery Dedykowane znajdują się w jednym z najnowocześniejszych Data Center w Polsce. Brak dodatkowych kosztów za kolokację i energię elektryczną.

Zainteresowała Cię ta historia?
Pobierz materiały z nią związane.

Case study

Wybierz swój język ×