Mercedes Grupa Wróbel– Nowoczesna i wysokodostępna platforma obliczeniowa | Biznes Netia
Menu główne

Więcej niż chmura

Nowoczesna i wysokodostępna platforma obliczeniowa

Grupa Wróbel potrzebowała nowoczesnej infrastruktury chmurowej będącej w stanie nadążyć za bardzo dynamicznym rozwojem firmy. Wybór padł na skalowalną platformę obliczeniową Netii. Wdrożone rozwiązanie daleko wykracza poza ofertowy standard. Nowe środowisko zostało zaprojektowane praktycznie od zera, aby dopasować je do indywidualnych potrzeb Klienta.

O współpracy Grupy Wróbel i Netii

Wybraliśmy chmurę Netii, ponieważ było to najbardziej profesjonalne z zaproponowanych rozwiązań. Doceniam to, że mogliśmy dopasować platformę do swoich preferencji i modyfikować jej formę nawet na dość zaawansowanym etapie prac. Dzięki temu uzyskaliśmy dokładnie taki efekt, o jaki nam chodziło. Na uwagę zasługuje również zaangażowanie inżynierów Netii, którzy byli z nami w nieustannym kontakcie i sprawnie stawiali czoła problemom, których trudno było uniknąć przy tak rozbudowanym projekcie.

Paweł Kurcewicz

Z-ca Dyrektora CUW Ds. IT

Mirosław Wróbel Sp. z o.o.

Korzyści

Ujednolicenie infrastruktury IT

Rozproszona infrastruktura obliczeniowa skutecznie utrudniała codzienne funkcjonowanie Grupy Wróbel. Dzięki integracji w ramach jednej platformy chmurowej wiele procesów uległo uproszczeniu. Obecnie jeden dział IT jest w stanie obsłużyć wszystkie spółki należące do Grupy, podczas gdy wcześniej angażowało to całe grono podwykonawców i ich specjalistów.

Rozliczenie w modelu subskrypcyjnym

Dzięki współpracy z Netią Klient nie musi samodzielnie zarządzać usługami i subskrypcjami niezbędnymi do zbudowania chmury. Są one częścią usługi, której cena odpowiada wykorzystywanym zasobom. Oszczędza to mnóstwo czasu i zapewnia większą swobodę działania.

Stabilne, zastępowalne rozwiązanie

Architektura platformy została zaprojektowana tak, aby łatwo było ją skalować. Tym samym rozwiązanie powinno zaspokajać potrzeby Grupy Wróbel przez minimum 6 lat. W planach jest również rozbudowa infrastruktury, na której bazuje całe środowisko, więc można spodziewać się, że firma będzie korzystać z niego znacznie dłużej.

Zainteresowała Cię ta historia?

Pobierz case study

Wybierz swój język ×