Komunikaty

20 marca 2017

UWAGA! Atak phishingowy, podszywający się pod Netia S.A.

  • Komunikaty
  • FIRMA

Szanowni Państwo,


obserwujemy intensywną kampanię e-mailową (phishingową) podszywającą się pod Netia S.A. Szkodliwe wiadomości e-mail do złudzenia przypominają informacje o wystawionej fakturze, przesyłane standardowo przez naszą firmę.

Cechy charakterystyczne szkodliwych e-maili:

1. Temat wiadomości: "Faktura".

2. Rzekomy adres nadawcy: faktura@netiaonline.pl 

3. Wiadomość zawiera załącznik (spakowany) z rozszerzeniem ".zip"

4. Wewnątrz załącznika znajduje się folder o nazwie np.: "Netia - Faktura Online z dnia 03-20-2017.DOC" zwierający dwa pliki: 

a) "Netia - Faktura Online z dnia 03-20-2017.DOC.rar" - zaszyfrowany plik zawierający szkodliwy skrypt java (NIE NALEŻY GO OTWIERAĆ).

b) "Hasło do Faktury Netia.txt" - plik tekstowy zawierający hasło do zaszyfrowanego pliku.


Jeżeli otrzymałeś wiadomość mającą wyżej opisane cechy - usuń tę wiadomość bez rozpakowywania zaszyfrowanego pliku. Jeżeli jednak rozpakowałeś zaszyfrowany plik - jak najszybciej przeskanuj swój komputer oprogramowaniem antywirusowym posiadającym aktualne sygnatury.


Uwaga, przypominamy, że:

1. Netia S.A. w e-mailach powiadamiających o wystawieniu faktury VAT nie przesyła żadnych załączników, a jedynie informację, że obraz faktury dostepny jest po zalogowaniu do serwisu www.netiaonline.pl

2. Netia S.A. nigdy nie wysyła do Klientów faktur zaszyfrowanych hasłem.

01 stycznia 2019
FIRMA

Niniejszy komunikat dotyczy klientów korzystających z Usług Mobilnych na podstawie cenników: Netia Mobile z komponentami, Taryfa Mobilny Telefon SIM, Netia Mobile Taryfa Indywidualna, Netia Mobile, Netia Mobile dla Firm, Diallo oferta indywidualna, Diallo oferta biznes, Diallo Mobilny.

czytaj dalej »
28 listopada 2018
FIRMA

Promocja „Zasady świadczenia usług w roamingu międzynarodowym dla Netia Mobile” ulega przedłużeniu do dnia 28 listopada 2019 r. z uwzględnieniem nowych stawek opłat dodatkowych do cen usług w roamingu międzynarodowym w wysokości zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

czytaj dalej »
20 czerwca 2018
FIRMA

Szanowny kliencie Informujemy Cię, że dla Twojego bezpieczeństwa zmieniliśmy formę powiadomienia o eFakturze.Od dnia 25.06.2018 roku zmieniamy zakres danych podawanych w powiadomieniu o wystawieniu eFaktury.

czytaj dalej »
20 marca 2017
FIRMA

Obserwujemy intensywną kampanię e-mailową (phishingową) podszywającą się pod Netia S.A. Szkodliwe wiadomości e-mail do złudzenia przypominają informacje o wystawionej fakturze, przesyłane standardowo przez naszą firmę.

czytaj dalej »
12 sierpnia 2016
FIRMA

GK Netia niniejszym informuje, że od 12.08.2016 klienci usługi Telefonii Komórkowej spółek Netia S.A., Internetia sp. z o.o., Telefonia Dialog sp. z o.o. mogą korzystać z usługi Przychodzący SMS/MMS specjalny

czytaj dalej »
29 kwietnia 2016
FIRMA

GK Netia informuje, że spółki Netia S.A., Internetia sp. z o.o., Telefonia Dialog sp. z o.o., Petrotel sp. z o.o. przystępują do Memorandum na rzecz podejmowania świadomych wyborów przez użytkowników końcowych usługi dostępu do Internetu

czytaj dalej »