UARNET – alternatywne łącze światłowodowe do Lwowa | Biznes Netia
Menu główne

UARNET – alternatywne łącze światłowodowe do Lwowa

Stabilność i ochrona na najwyższym poziomie

Ukraińska sieć akademicka UARNET pilnie potrzebowała alternatywnego łącza ze Lwowa do Warszawy na wypadek, gdyby istniejąca trasa, z której korzystają uległa awarii i odcięła łączność z Europą Zachodnią. Duży problem stanowiło znalezienie wiarygodnego operatora, który byłby chętny do współpracy. Niewiele zachodnich firm było skłonnych inwestować na rynku ukraińskim w czasie konfliktu zbrojnego. Netia podjęła się tego wyzwania mimo trwającej wojny i związanego z tym ryzyka.

Obecnie Netia ma jedne z najkrótszych czasów dostępu na trasie między Warszawą a Lwowem, wliczając w to zarówno drogę główną jak i alternatywną. Ponadto opłaty za transmisję danych okazały się bardziej konkurencyjne niż u innych operatorów, co ostatecznie skłoniło UARNET do podjęcia współpracy.

O współpracy UARNETu i Netii

UARNET od dawna współpracuje z dostawcami usług telekomunikacyjnych, z którymi wspólnie zbudowaliśmy połączenie do Polski. Łączą nas także umowy z wieloma operatorami komercyjnymi, ale żaden z nich nie był w stanie zapewnić nam alternatywnego łącza ze Lwowa do Warszawy, które zabezpieczałoby nas na wypadek awarii głównego węzła. Dopiero Netia zdecydowała się zaryzykować i uruchomić tego typu usługę.

Oles Girniak

Chief Technology Officer

UARNET

Korzyści

Stabilność i protekcja

Dzięki współpracy z Netią UARNET ma do dyspozycji dwie niezależne trasy ze Lwowa do Warszawy. W razie jakiejkolwiek awarii, braków w dostawie prądu czy ataku ruch zostanie automatycznie przekierowany na trasę alternatywną, gwarantując stabilne połączenie z Europą Zachodnią.

Dwustronna współpraca

Współpraca Netii z UARNETem to układ dający korzyści obu stronom. UARNET zyskuje dostęp do określonych usług polskiego operatora, natomiast Netia dzierżawi łącza UARNETu. Co więcej, wiele wskazuje na to, że to dopiero początek, ponieważ współpraca ma być konsekwentnie rozszerzana.

Natychmiastowe wsparcie ekspertów

W razie jakiejkolwiek awarii UARNET może liczyć na natychmiastową reakcję wsparcia technicznego Netii i przywrócenie właściwych parametrów łącza, dzięki czemu nie ma mowy o przerwach w łączności.

Zainteresowała Cię ta historia?

Pobierz case study

Wybierz swój język ×