Case Study - Transport w chmurze dla Real Logistics | Biznes Netia
Menu główne

Real Logistics – transport w chmurze

Realne wsparcie dla biznesu

Real Logistics Sp. z o.o. Sp. k. to ceniona przez Klientów firma transportowa z siedzibą we Wrocławiu i Gdyni, z ponad 10-letnim doświadczeniem na światowym rynku. W swojej historii działalności przewiozła już niemal wszystko – od tronu afrykańskiej królowej po wysoce czułą aparaturę do poszukiwania gazu łupkowego. Zrealizowała łącznie ponad 10 820 przesyłek, dostarczając ponad 84 tys. ton ładunków do 149 portów świata. Zaufało jej ponad 200 Klientów. Real Logistics Sp. z o.o. Sp. k. gwarantuje realne wsparcie w doborze właściwych rozwiązań logistycznych, co przekłada się na jakość współpracy dla obu stron.

Szybkość w działaniu

W branży transportowej czas ma szczególne znaczenie. Nie ma tu miejsca na pomyłki, nieprzewidziane sytuacje i przestój. Dlatego też Real Logistics prowadzi regularną ocenę rzetelności swoich partnerów oraz dba o najwyższy poziom świadczonych przez siebie usług. Rozwiązanie Netii z zakresu cloud computingu gwarantuje wysoką dostępność usług na bazie umowy SLA, adekwatnej do potrzeb Klienta.
Całe wdrożenie trwało niespełna 2 dni. Firma otrzymała niezbędną moc obliczeniową i przestrzeń dyskową w chmurze oraz zestawiony do niej trakt VPN, co dodatkowo podwyższa bezpieczeństwo.

Real Logistics o współpracy

Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie w chmurze, ponieważ daje nam to dużą elastyczność w działaniu. Pracownicy zyskali łatwiejszy i szybszy dostęp do zasobów firmowych, przez co oszczędzają cenny czas. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, już od ponad 2 lat z powodzeniem rozwijamy usługi spedycji kolejowej, a także stale poszerzamy siatkę naszych partnerów logistycznych w Azji.

Zarówno w imporcie jak i eksporcie, transport kolejowy z Chin ma duże znaczenie w katalogu naszych usług. Serwis kolejowy do Polski wyjeżdzający z największych węzłów komunikacyjnych Chin, skierowany jest głównie do terminali w Małaszewiczach i Łodzi - w każdym oferujemy kompleksową obsługę przesyłki oraz dowóz do wskazanego przez klienta miejsca na terenie całej Europy.

Zwiększające się zapotrzebowanie na rynku e-commerce jest podstawą do wzrostu ilości ładunków przesyłanych kolejowo z Chin i do Europy. Jednocześnie tworzy to sposobność do wykorzystania kontenerów w transporcie eksportowym. Wiele przedsiębiorstw dostrzegło już tę możliwość i korzysta z usług Real Logistics w tym zakresie.

Paweł Moskala Prezes Zarządu Real Logistics Sp. z o.o. Sp. k.

Korzyści

BEZPIECZEŃSTWO

Architektura Netia Compute została zaprojektowana w modelu wysokiej dostępności, z naciskiem na bezpieczeństwo danych. Usługa jest na bieżąco monitorowana – 24h na dobę i obsługiwana przez wysoko wykwalifikowanych inżynierów Netii.

ELASTYCZNOŚĆ

Netia Compute to nieograniczone zasoby na żądanie Klienta, elastycznie dostosowywane do bieżących potrzeb. Klient uzyskuje fachowe wsparcie techniczne profesjonalistów, którzy przeprowadzą go przez konfigurację rozwiązania oraz służą pomocą w trakcie eksploatacji.

OPTYMALIZACJA KOSZTOWA

Brak konieczności ponoszenia wydatków na zakup sprzętu, dostosowania środowiska serwerowego, zatrudnienia inżynierów, konfigurujących i wspierających rozwiązanie zwiększa efektywność kosztową Klienta. Przesunięcie wydatków IT z modelu CAPEX na OPEX.

KOMFORT

Korzystając z wiedzy i zasobów doświadczonego dostawcy chmury obliczeniowej, Klient może skupić się na rozwoju swojego core-biznesu. Netia gwarantuje wysoką dostępność usługi, co przekłada się na ciągłość biznesu Klienta.

Zainteresowała Cię ta historia?
Pobierz paczkę wszystkich materiałów z nią związanych

Materiały case study

Wybierz swój język ×