Hostgier.pl – bezpieczna przestrzeń dla serwerów
Menu główne

Hostgier.pl - bezpieczna przestrzeń dla serwerów

Całodobowa ochrona przed incydentami

Hostgier.pl jest firmą z sektora MŚP, która oferuje serwery dla graczy. Ze względu na to, że są one szczególnie zagrożone atakami DDoS inicjowanymi przez graczy i przeciwników, Klient zdecydował się na kolokację serwerów w Data Center Netii, aby zapewnić bezpieczeństwo własnej infrastruktury IT i wysoką wydajność dla gier online.

Rozwiązanie dopasowane do potrzeb

Zanim Klient zdecydował się na rozwiązania Netii, korzystał z kolokacji serwerów u dostawcy z Niemiec. Jakość świadczonej usługi była jednak niezadawalająca, gdyż Hostgier.pl nie miał zapewnionej ochrony przed atakami DDoS i współdzielił łącze internetowe z innymi użytkownikami, co skutkowało dużą awaryjnością serwerów, a tym samym – niską wydajnością gier online. Klient rozpoczął więc poszukiwania nowego dostawcy, który byłby w stanie dostarczyć mu rozwiązania lepiej dopasowane do specyfiki jego działalności i który jednocześnie znajdowałby się w bliższej lokalizacji.

Jak wyglądało wdrożenie usługi?

Netia zaproponowała Klientowi kolokację serwerów w Data Center w Jawczycach oraz łącze symetryczne Netia BDI z zabezpieczeniami przed atakami sieciowymi. Rozwiązania zostały sprawdzone pod ką¬tem spełnienia oczekiwań Klienta na specjalnie utworzonym środo¬wisku testowym, co wpłynęło pozytywnie na decyzję o współpracy. Hostgier.pl zdecydował się również na rozszerzenie współpracy z Netią, pod nową marką updata.pl oferującą serwery dedykowane oraz hostingi dla stron internetowych i poczty elektro¬nicznej dla odbiorców B2B.

O współpracy Hostgier.pl i Netii

Dzięki współpracy z Netią jakość usług Hostgier.pl znacząco wzrosła, co gracze zauważyli w postaci większej wydajności i jakości obrazu gier online. Było to możliwe, dzięki temu, że dostawca otworzył się na nasze niestandardowe potrzeby, a następnie zaproponował odpowiadające im rozwiązania. Na podkreślenie zasługuje również duże zaangażowa¬nie i wsparcie na każdym kroku ze strony specjalistów Netii. Dobre doświadczenia ze współpracy spowodowały, że zdecydowaliśmy się ją rozszerzyć w zakresie usług dla klientów B2B, które są dostępne pod naszą nową marką updata.pl.

Fabian Dudkiewicz HostGier.pl

Korzyści

Większe bezpieczeństwo serwerów

Dzięki kolokacji serwerów w Data Center Netii zmniejszyło się ryzyko niedostępności usług i systemów IT Klienta, co ma duże znaczenie dla wzrostu satysfakcji graczy z jakości gry.

Możliwość dalszego skalowania działalności

Współpraca z Klientem rozpoczęła się od kolokacji jednej szafy serwerowej, jednak w każdej chwili zajmowana przestrzeń może zostać zwiększona. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, w której Klient planuje dalszy rozwój swojej działalności.

Natychmiastowe wsparcie w razie awarii

Klient może stale liczyć na wsparcie doświadczonych specjalistów Netii, kontaktując się z centralą lub bezpośrednio z Data Center w Jawczycach.

Zainteresowała Cię ta historia?

Pobierz case study

Wybierz swój język ×