Case Study - Kolokacja dla Hellmann Worldwide Logistics Polska | Biznes Netia
Menu główne

Hellmann Worldwide Logistics Polska

Całodobowa ochrona przed incydentami

99,99% SLA

Potrzeba wdrożenia rozwiązania, które zapewniłoby najwyższy poziom bezpieczeństwa dla firmowych zasobów IT była głównym powodem, dla którego prężnie działająca firma logistyczna - Hellmann Worldwide Logistics Polska zwróciła się do Netii z zapytaniem o usługi kolokacji. Wdrożenie zajęło niespełna miesiąc, a Netia Data Center w pełni spełniło oczekiwania Klienta.

25 lat w logistyce

Hellmann założony w 1871 roku, rozpoczął swoją działalność od jednego człowieka, Carla Heinricha Hellmanna, który zaprzęgiem konnym dostarczał paczki w okolice miasta Osnabrueck, w północnych Niemczech. Cztery pokolenia później, prawnuki Carla – Jost i Klaus – stworzyli światową sieć, w której pracuje ponad 19.300 pracowników w 443 oddziałach w 157 krajach.

Szafy o mocy nawet 10 kW

W ramach wdrożenia Netia zapewniła 2 szafy rack o dużej gęstości mocy – każda 10 kW – w najnowszej komorze kolokacyjnej w Warszawie, port MPLS do kolokacji, Biznesowy Dostęp do Internetu (BDI), Metro Ethernet, a nawet ochronę DDoS. Warunki w nowoczesnym obiekcie spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Hellmann Worldwide Logistics Polska o współpracy

Poszukiwaliśmy partnera, który zapewni bezpieczne miejsce dla naszych serwerów w profesjonalnym Data Center. Wcześniej trzymaliśmy serwery u siebie. Jednak konieczność rozbudowy środowiska i stworzenia zapasowego centrum danych z prawdziwego zdarzenia oraz związane z tym koszty skłoniły nas do skorzystania z oferty Netii. Parametry SLA, zaproponowane przez operatora, były nieosiągalne przez nas wcześniej.

Piotr Ruszecki Finance Director Hellmann Worldwide Logistics Polska

Korzyści

BEZPIECZEŃSTWO

Najnowszy obiekt Netia Data Center zapewnia kolokowanym serwerom bezpieczeństwo fizyczne i przeciwpożarowe na najwyższym poziomie. Minimalizuje ryzyko związane z utratą zasilania lub awarią klimatyzacji. Zawiera całodobowy monitoring i wsparcie specjalistów oraz redundantną infrastrukturę n+1.

WYGODA

Dzięki usłudze kolokacji Klient może skupić się na rozwoju swojego biznesu, powierzając cenne zasoby IT profesjonalnemu i doświadczonemu dostawcy.

ELASTYCZNOŚĆ

Kolokacja „rośnie” wraz z potrzebami firmy. Zwiększasz przestrzeń stosownie do swoich potrzeb w danej chwili.

EFEKTYWNOŚĆ KOSZTOWA

Skorzystanie z usług kolokacji to proste planowanie wydatków, bez ryzyka niespodziewanych kosztów, zamiana CAPEX na OPEX oraz wymierne oszczędności w postaci choćby niższych rachunków za energię elektryczną.

Wybierz swój język ×