Netia
Menu główne

Rozwiązania chmurowe, które jeszcze nie tak dawno uznawane były za technologiczną nowinkę, obecnie stały się standardem, umożliwiającym swobodny rozwój biznesu. Korzysta z nich już około 60% polskich firm, w tym np. AQUAEL – wiodący producent artykułów akwarystycznych. W case study krok po kroku opisujemy, jak przebiegała migracja danych z własnej infrastruktury serwerowej AQUAEL do chmury VMware w Netii.

Dlaczego AQUAEL zdecydował się na chmurę?

AQUAEL jak wiele innych firm przez lata wykorzystywał do magazynowania danych własną infrastrukturę serwerową. Nieuchronnie kończył się jednak termin jej gwarancji. Wiele wskazywało też na to, że zasoby  mogą się szybko wyczerpać w związku z dynamicznym rozwojem firmy i to właśnie zadecydowało o przeniesieniu biznesu do skalowalnej chmury Netii.

Migracja do chmury krok po kroku

Proces migracji przebiegł szybko i bezproblemowo, co nie znaczy nie wymagał odpowiednich przygotowań. Poszczególne kroki opisaliśmy w case study opracowanym we współpracy z AQUAEL. W dokumencie dokładnie zarysowaliśmy tło projektu oraz wyzwania Klienta. Pokazaliśmy również etapy współpraca, która poza migracją systemów kluczowych dla funkcjonowania firmy, obejmowała budowę serwerów dedykowanych dla szczególnie wrażliwych danych korporacyjnych oraz migrację zasobów pocztowych z Lotus do Microsoft 365.

O współpracy Aquael i Netii

Migracja danych do chmury otworzyła przed nami mnóstwo nowych możliwości i pozwoliła na połączenie wielu usług w jednym środowisku. Zmiany najbardziej odczuł jednak zespół IT, którego uwaga została przekierowana na inne projekty. 

Piotr Kaczmarek

Dyrektor Działu IT

Grupa AQUAEL

Korzyści

Możliwość dalszego skalowania działalności

Klient pozbył się barier w postaci przeciążonych, starzejących się serwerów. Dzięki Netia Compute zasoby są praktycznie nieograniczone. Przestrzeń w chmurze można stale rozszerzać i dopasowywać do aktualnych potrzeb firmy.  

Optymalizacja kosztów

Klient nie musi martwić się kosztami związanymi z utrzymaniem fizycznej infrastruktury. Tym samym outsourcing danych do chmury obliczeniowej znacząco zmniejszył zużycie energii elektrycznej niezbędnej m.in. do chłodzenia serwerów.

Transparentność kosztów

Klient nie musi obawiać się ukrytych kosztów. Obowiązuje go stała miesięczna opłata, która zmienia się dopiero wtedy, gdy zapadnie decyzja o powiększeniu przestrzeni dyskowej lub zamówieniu kolejnych usług.

Poprawa bezpieczeństwa

Data Center Netii są wyposażone w najnowocześniejsze systemy przeciwpożarowe i wiele innych rozwiązań czuwających nad fizycznym bezpieczeństwem danych. Dzięki temu gwarantrują nieporównywalny z przeciętnym przedsiębiorstwem poziom zabezpieczeń i redundancji infrastruktury. Ponadto Klient ma do dyspozycji usługi backupowe i szyfrujące.

Odciążenie dla działu IT

Dzięki chmurze obliczeniowej oraz kompetencjom i know-how ekspertów Netii, zespół IT mógł przekierować swoją uwagę na inne projekty kluczowe dla dalszego rozwoju firmy.

Zainteresowała Cię ta historia?
Pobierz materiały z nią związane.

Case study

Wybierz swój język ×