Telewizja

Pierwsze podłączenie telewizji IPTV

Aby uruchomić odbiór telewizji należy we właściwy sposób połączyć ze sobą trzy urządzenia –
Router Technicolor, dekoder STB lub Netia Player  oraz telewizor. Prawidłowe podłączenie prezentuje poniższa grafika:
Podłączenie routera Technicolor i dekodera STB:

Podłączenie usługi najlepiej  zacząć od uruchomienia internetu. W tym celu router Technicolor należy podłączyć do splittera (rozdzielacza) uprzednio podłączonego do gniazdka telefonicznego. Prawidłowe podłączenie routera Technicolor prezentuje grafika:Po podłączeniu routera Technicolor należy odczekać kilka minut – w tym czasie urządzenie samo się skonfiguruje. Po zakończonej konfiguracji diody Power, Ethernet, Wireless, Broadband oraz Internet będą świeci się na zielono:
 


Podłączenie urządzenia Netia Player do routera Technicolor:

W tym celu należy kabel Ethernet podłączyć do jednego z  portów ETH na routerze Technicolor oraz do portu oznaczonego   na urządzeniu Netia Player.  
Ostatni krok, to podłączenie telewizora do urządzenia Netia Player. Zostało to zaprezentowane na poniższej grafice.Telewizor można podłączyć do urządzenia Netia Player na dwa sposoby.
•    poprzez złącze HDMI – jest to metoda zalecana, sygnał przesyłany jest w jakości HD,
•    poprzez złącze miniDIN-SCART (tzw. Euro-złącze) – metoda alternatywna, w przypadku gdy telewizor nie posiada złącza HDMI – zapewnia jakość standardową – SD.
Po podłączeniu Netia Playera może okazać się konieczne przełączenie telewizora w tryb odbioru zewnętrznego sygnału – tzw. AUX.

Czy powyższy tekst okazał się przydatny?Jeżeli masz pomysł jak możemy poprawić tekst pomocy, napisz do nas

Powiązane tematy