Pobierz raport PMR
Menu główne

Raport PMR

Chmura i cyberbezpieczeństwo w Polsce - raport 2021

Co zawiera raport?
Aktualne informacje o wartości i dynamice rynku cloud computing w Polsce oraz stopniu wykorzystania chmury w podziale na wielkość firm.
Kompendium wiedzy o rozwiązaniach chmurowych, za i przeciw poszczególnych modeli – chmury prywatnej, publicznej i hybrydowej.
Plany polskich firm w obszarze cyfrowej transformacji i cyberbezpieczeństwa, opinie ekspertów i główne światowe trendy.
Pobierz raport
do pobrania raportu

Rafał Bakalarz
Dyrektor Departamentu Sprzedaży, Marketingu i Rozwoju Oferty ICT
Netia

W niniejszym raporcie publikujemy informacje, które zainteresują nie tylko firmy stojące przed istotnymi decyzjami związanymi z transformacją cyfrową, ale także te, które są w trakcie zmian. Pokazujemy różne modele środowisk chmurowych, ich zalety i wady, ale także, poparte rzeczywistymi danymi, modele transformacji wybierane przez firmy w zależności od wielkości i skali ich zaawansowania technologicznego. Pisząc o transformacji nie można zapominać o bezpieczeństwie cyfrowym. Przytoczone wyniki przeprowadzonego badania oraz doświadczenie Netii we współpracy z Klientami wskazują, że jesteśmy jeszcze na początkowym etapie zmian - wiele firm nie weszło jeszcze do świata cyfrowego (poza pocztą elektroniczną), a co jest szczególnie niepokojące, to zdecydowana większość nie jest świadoma zagrożeń płynących z cyberprzestrzeni.

Pobierz raport
do pobrania raportu

Wybierz swój język ×