Pobierz raport "Chmura obliczeniowa"
Menu główne

Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące

Pobierz raport „Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie”
 

Co zawiera raport?

Powody i zakres współpracy firm z partnerami zewnętrznymi w obszarze planowania, wdrażania i zarządzania infrastrukturą chmurową
Najważniejsze kryteria oceny ofert i dostawców usług chmurowych  
Wydatkowane i planowane budżety IT firm na infrastrukturę chmurową
Pobierz raport
do pobrania raportu
Adam-Kowalczyk-319x324.png
Adam Kowalczyk
Senior Product Manager w Netia S.A.
 

Według raportu Computerworld opracowanego we współpracy z Netią, firmom w Polsce brakuje przede wszystkim kompetencji w obszarach chmurowych. Tego zdania jest aż 40% ankietowanych z dużych i średnich firm, zaś wśród przedstawicieli małych organizacji ten odsetek jest jeszcze większy. Połowa firm dostrzega potrzebę pozyskania dodatkowej, specjalistycznej wiedzy. Niestety nie jest to proste, ponieważ jak wskazała ponad połowa badanych, firmy mają trudności w pozyskiwaniu wykwalifikowanych pracowników.

Dostawcy rozwiązań ICT dostrzegają coraz wyraźniej zarysowaną potrzebę rynku. Dowodem tego są np. działania Netii, która bardzo mocno stawia na rozwój obszaru Cloud Masters, na który składają się dwa zespoły- zarządzania i migracji do chmury.

Warto zaznaczyć, że rozmawiając o chmurze, często błędnie zakładamy, że temat dotyczy tylko AWS, AZURE lub Google. Tymczasem ok 30% respondentów wskazało, że wybrali, lub zamierzają wybrać, lokalną chmurę VMware. Plasuje to lokalnych dostawców na drugim miejscu wśród najchętniej wybieranych chmur.

Pobierz raport
do pobrania raportu

Wybierz swój język ×