Komunikaty

20 marca 2017

UWAGA! Atak phishingowy, podszywający się pod Netia S.A.

  • Komunikaty
  • DOM

Szanowni Państwo,


obserwujemy intensywną kampanię e-mailową (phishingową) podszywającą się pod Netia S.A. Szkodliwe wiadomości e-mail do złudzenia przypominają informacje o wystawionej fakturze, przesyłane standardowo przez naszą firmę.

Cechy charakterystyczne szkodliwych e-maili:

1. Temat wiadomości: "Faktura".

2. Rzekomy adres nadawcy: faktura@netiaonline.pl 

3. Wiadomość zawiera załącznik (spakowany) z rozszerzeniem ".zip"

4. Wewnątrz załącznika znajduje się folder o nazwie np.: "Netia - Faktura Online z dnia 03-20-2017.DOC" zwierający dwa pliki: 

a) "Netia - Faktura Online z dnia 03-20-2017.DOC.rar" - zaszyfrowany plik zawierający szkodliwy skrypt java (NIE NALEŻY GO OTWIERAĆ).

b) "Hasło do Faktury Netia.txt" - plik tekstowy zawierający hasło do zaszyfrowanego pliku.


Jeżeli otrzymałeś wiadomość mającą wyżej opisane cechy - usuń tę wiadomość bez rozpakowywania zaszyfrowanego pliku. Jeżeli jednak rozpakowałeś zaszyfrowany plik - jak najszybciej przeskanuj swój komputer oprogramowaniem antywirusowym posiadającym aktualne sygnatury.


Uwaga, przypominamy, że:

1. Netia S.A. w e-mailach powiadamiających o wystawieniu faktury VAT nie przesyła żadnych załączników, a jedynie informację, że obraz faktury dostepny jest po zalogowaniu do serwisu www.netiaonline.pl

2. Netia S.A. nigdy nie wysyła do Klientów faktur zaszyfrowanych hasłem.

01 stycznia 2019
DOM

Niniejszy komunikat dotyczy klientów korzystających z Usług Mobilnych na podstawie cenników: Netia Mobile z komponentami, Taryfa Mobilny Telefon SIM, Netia Mobile Taryfa Indywidualna, Netia Mobile, Netia Mobile dla Firm, Diallo oferta indywidualna, Diallo oferta biznes, Diallo Mobilny.

czytaj dalej »
28 listopada 2018
DOM

Promocja „Zasady świadczenia usług w roamingu międzynarodowym dla Netia Mobile” ulega przedłużeniu do dnia 28 listopada 2019 r. z uwzględnieniem nowych stawek opłat dodatkowych do cen usług w roamingu międzynarodowym w wysokości zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

czytaj dalej »
17 września 2018
DOM

Uprzejmie informujemy, że w związku z decyzją Prezesa UKE zmianie (obniżeniu) ulega Stawka Dodatkowa za połączenie odebrane doliczana w przypadku naruszenia Polityki i Zasad.Od 22 września 2018 stawka za minutę połączenia odebranego wynosi 0,04 zł (0,03 zł netto).

czytaj dalej »
20 czerwca 2018
DOM

Szanowny kliencie Informujemy Cię, że dla Twojego bezpieczeństwa zmieniliśmy formę powiadomienia o eFakturze.Od dnia 25.06.2018 roku zmieniamy zakres danych podawanych w powiadomieniu o wystawieniu eFaktury.

czytaj dalej »
01 marca 2018
DOM

Od dnia 1 marca 2018 r. umożliwiamy korzystanie z roamingu międzynarodowego, w tym z roamingu międzynarodowego w Strefie Euro z uwzględnieniem opłat dodatkowych do cen usług w roamingu międzynarodowym niezależnie od polityki uczciwego korzystania, w wysokości zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

czytaj dalej »
22 stycznia 2018
DOM

W przypadku niektórych Abonentów zmienił się Bank i numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat za świadczone usługi telekomunikacyjne przez spółki z Grupy Netia. Nowy numer jest prowadzony w mBanku SA. Znajduje się on na każdej wystawionej fakturze, jak również można zweryfikować go logując się do serwisu netiaonline.pl

czytaj dalej »